UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak ušít povlečení?

Šití vlastního ložního prádla je skvělý způsob, jak ušetřit peníze a zvládnete ho i jako začátečník. Jako bonus ze sebe budete mít navíc i velkou radost, a to rozhodně potěší! Zde se dozvíte, jak ušít ložní prádlo pro vaši postel.

jak-usit-povleceni

Jak ušít povlečení návod

Jak ušít ložní povlečení

Vlastnoručně ušité ložní povlečení přináší do ložnice osobitý nádech a pocit pohodlí. Vytvořit si vlastní povlečení není jen zábavné, ale také vám umožní vybrat si přesně takovou látku a design, jaké si přejete. V tomto článku vám ukážeme, jak jednoduše ušít kvalitní ložní povlečení, které bude nejen krásné, ale i pohodlné a trvanlivé.

Co budete potřebovat

  • Látka: Pro ložní povlečení je ideální vybrat si kvalitní, prodyšnou látku, jako je bavlna nebo perkal. Mějte na paměti rozměry vaší přikrývky a polštáře.
  • Nit: Vyberte nit, která odpovídá barvě a kvalitě látky.
  • Šicí stroj a základní šicí pomůcky: Jehly, nůžky, krejčovský metr, špendlíky.

Postup

  1. Nejprve změřte svou přikrývku a polštář. Přidejte k oběma stranám látky přibližně 5 cm na švy. Vystřihněte látku podle těchto rozměrů.

  2. Položte látku přední stranou k sobě a sešijte tři strany. Čtvrtou stranu nechte otevřenou pro vložení přikrývky.

  3. Pro zapínání můžete použít knoflíky, zip nebo jednoduché zapínání na patentky. Alternativně můžete nechat otevřený konec volný nebo ho olemovat.

  4. Postup je podobný jako u povlaku na přikrývku. Nezapomeňte nechat jeden okraj otevřený pro vložení polštáře.

  5. Otočte povlečení na pravou stranu a vyžehlete švy pro hladký vzhled. Pro extra pohodlí a estetiku můžete přidat do rohů povlaku na přikrývku malé poutka, která zajistí, že přikrývka bude na svém místě.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová | Edit: Andrea B.

Vyberte si doplňky do ložnice:

Pokračujte v čtení blogu: