UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak uvolnit ucpaný záchod?

Jistě se se mnou shodnete na tom, že ucpaný záchod není nic příjemného. Čistá toaleta je totiž důležitá nejen z hygienického hlediska. Někdy se ale stane, že spláchneme a záchodová mísa se naplní vodou, která ne a ne odtéct tam, kam má. Co s tím? V tomto článku se dozvíte, jak si poradit s ucpanou toaletou snadno a rychle. Práce to sice není zrovna čistá a už vůbec ne lákavá, nicméně pro chod domácnosti nezbytná.

jak-uvolnit-ucpany-zachod

Jak uvolnit ucpané WC? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Odčerpání vody

Ucpanou toaletu poznáte podle toho, že voda po spláchnutí špatně odtéká a nezřídka se stane, že neodtéká vůbec. Než se tedy pustíte do samotného čištění pomocí různých chemických prostředků, bude nutné zadrženou vodu dostat z toalety ven. Ano, není to nic příjemného, ale bez toho to nejde. Nejjednodušším způsobem je vzít si libovolnou nádobu a vodu ze záchodové mísy prostě ručně vybrat. Samozřejmě za použití ochranných gumových rukavic.

Zvon

Když je voda z toalety odčerpaná, přichází na řadu starý dobrý zvon. Ten je bezesporu skvělým pomocníkem při uvolňování ucpaného odpadu, pomůže vám totiž dostat z odpadní trubky pevné částice, které se tam nashromáždily a nedobytně ji ucpaly. Zvon jednoduše nasadíte do odpadu a silou vypumpujete veškeré překážky ven. Ty následně ze záchodové mísy vyjmete a vyhodíte do koše, nikdy se je nepokoušejte spláchnout, toaleta by se mohla znovu ucpat. Pamatujte ale, že ani zvon není všemocný, nachází-li se překážka hlouběji v odpadní rouře, nemusí ani síla zvonu stačit.

Chemické čištění

Po použití zvonu pak můžete přistoupit k chemickému čištění ucpaného odpadu, příslušné prostředky seženete v drogerii – klasického Krtka, hydroxid sodný (louh) ve formě perliček nebo osvědčené savo. Při čištění vždy postupujte podle návodu na obalu. I zde se ale hodí upozornit, že chemické čištění působí spíše v případě, že není odpadní trubka ucpaná úplně, ale zůstává alespoň z malé části průchozí.

potreby-pro-kutily

Kanalizační pružina

Nachází-li se ucpávka odpadu hlouběji a nedaří se ji uvolnit zvonem, můžete vyzkoušet takzvanou kanalizační pružinu, která dosáhne až do vzdálenosti pěti metrů. Zakoupíte ji v domácích potřebách.

Instalatér

Pokud selhaly všechny běžné domácí postupy pro uvolnění ucpaného záchodu, nezbývá než zavolat instalatéra, který vám zanesený odpad toalety vyčistí profesionálně.

Pro Dudlu napsala: Andrea Bělohradská | Edit: Andrea B.

Vyberte si WC doplňky:

Pokračujte v čtení blogu: