Jak vyčistit sedačku?

Sedačka v obývacím pokoji dostává kolikrát pěkně zabrat, obzvlášť pokud jsou v domácnosti malé děti. Pak stačí málo a nehoda je na svět. Může to být vylití tekutiny, umazání špinavými dětskými ručkami a další znečištění. Problémem pak může být takovou znečištěnou sedačku účinně vyčistit tak, aby opět vypadala jako nová. Vyzkoušet můžete některý z následujících triků, které se poradí i s běžnými fleky jako je mastnota, vylitá káva nebo čaj, fixy, moč a podobně. U silnějšího znečištění je ovšem vhodnější povolat si na to odborníky.

jak-vycistit-sedacku

Jak vyčistit sedačku? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Vaši sedačku se můžete pokusit vyčistit ručně.  Především záleží na typu konkrétní skvrny. Jak odstranit třeba takové malůvky od vašich ratolesti načmárané fixami? Pokud se jedná o pratelné fixy, pak máte z poloviny vyhráno. Ty jdou totiž ze sedačky poměrně snadno odstranit. Stačí jen rozpustit malé množství pracího prášku ve vodě a následně tuto připravenou směs pomocí houbičky nebo hadříku nanést na skvrny a vyčistit je.

Dalším problémem mohou být drobné nehody od dětí, které jsou právě ve stavu odplenkování nebo jsou mladšího věku. Jak na skvrny od moči na sedačce? S těmi si poradí různé pěnové čističe typu Vanish, které zároveň odstraní i nepříjemný zápach.

Někdy vás může na sedačce nepříjemně překvapit třeba taková nalepená žvýkačka. Na tu platí babská rada v podobě kostky ledu. Proto se vyplatí začít ji odstraňovat až po jejím dokonalém zmrazení. Poté se jí totiž snadno zbavíte bez nepříjemného lepení a natahování. Navíc po ní nezůstane ani žádný flek.

A jak se zbavit třeba takových skvrn od krve? Důležité je jejich včasné odstranění. Pomoci mohou babské rady právě pro tyto případy. Jako řešení se tak nabízí sůl nebo jedlá soda. Pokud ale nepomůže v plném rozsahu, pak je na čase sáhnout po nějakém ze speciálním přípravku určeném na skvrny.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si vybavení na úklid:

Pokračujte v čtení blogu: