UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je septik?

S tímto slovem se už každý někdy setkal. Ale co to vlastně je? Jste majitelem či majitelkou dobu, a jste připojeni na kanalizaci? Pokud ne, tak pravděpodobně máte septik někde blízko. Pokud tedy máte odpadní vodu což asi určitě máte, a to například ze záchodu, koupelny nebo snad i kuchyně tak právě tato voda míří sem. A poté si razí dále svou cestu do kanalizace. Cítíte tedy velmi častý a silný zápach ze kterého se vám navíc zvedá žaludek? Že by špatná funkce vašeho septiku?

co-je-septik

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Je dobré si tedy přizvat odborníka, který vám s tímto problémem pomůže. Kdo by chtěl, aby na něj byli nepříjemní sousedi, protože mu špatně funguje jeho septik? V dnešní době si můžou právě vaši sousedé stěžovat nejen na hluk, ale také právě na zápach. Většina měst, ale také vesnic už připojení na veřejnou kanalizaci mají, ale jsou i takové co do dnešního dne stále nemají. Proto je dobré si tedy před koupí vašeho vysněného domu nebo i bytu, který je ve starší bytovce zjistit jak jsou tyto věci udělané.

Čím více věcí si předem zjistíte, tím méně potom budete mít také starostí. Poté co se rozhodnete s úmyslem, že se připojíte na veřejnou kanalizaci, musíte mít zajisté stavební povolení, které je pro tento krok vyžadováno. Máte ve svém okolí osobu, která těmto věcem navíc moc dobře rozumí? Nechejte si poradit a nebo si udělejte čas a vydejte se na nejbližší úřad, kde se na potřebnou informaci můžete zeptat. Určitě vám mile a rádi poradí, a pokud ne tak vás zajisté odkážou na jiný úřad, který bude mít větší povědomí o této záležitosti. A kdo má po večerech nějaký ten čas na čtení, zajisté si může sám dohledat v zákonech nějakou tu informaci navíc.

A co váš soused? Obtěžuje vás hlukem, zápachem nebo si snad postavil na své zahradě stavbu, která je nalepená hned od vašeho domu? Zjistěte si ještě dnes na co máte právo, ale co vy sami musíte dodržovat. A pokud chcete od nás tip, tak proti zápachu skvěle pomáhají bakterie do septiku.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si WC doplňky:

Pokračujte v čtení blogu: