Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Co je pokoj superior?

V nabídce dovolených a pobytů se při rezervování můžete setkat s různými názvy hotelových pokojů. Mnohdy aby se v nich čert vyznal. Nevíte, co je pokoj superior nebo také promo pokoj a co si pod takovýmto názvem představit? Ujasněte si některý z pojmů a rezervace příštího pobytu v hotelu či pensionu pro vás bude mnohem jednodušší a rychlejší.

co-je-pokoj-superior

Co je pokoj superior? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Co je hotelový pokoj Superior

Pokoje superior jsou nejčastěji nabízené za mírnější poplatek navíc oproti standardním pokojům. Vyplatí se to ovšem a jaký je v tom rozdíl? Nutno podotknout, že to, co si můžeme pod označením „superior“ představit, se mnohdy liší hotel od hotelu, zemi od země. Záleží také na počtu hvězdiček daného hotelového komplexu.

Třeba v takových pětihvězdičkových hotelech se s pojmem standardní pokoj v podstatě nesetkáte a existují tam jen typy pokojů s označením „superior“, které jsou tak cenově nejvýhodnější. Jsou tak jakýmsi cenově dostupným luxusem.

hracky-pro-deti

V zemích, kam se nejčastěji cestuje k moři, pak pro pokoje superior bývá typický nějaký pěkný výhled, typicky výhled na moře, pláž nebo do zahrady, což je mezi turisty velmi žádaným a oblíbeným benefitem. Ostatní pokoje pak mohou mít výhled třeba do vnitrobloku, na parkoviště, hřiště apod. To už tolik zajímavé a žádané není. Mnohdy také pokoje superior mívají vlastní vstup na terasu.

Pod pojmem superior pokoj by se tedy dalo chápat něco jako nadřazený pokoj či pokoj s výhodami. Větší také bývá obytná plocha. Je zkrátka pohodlnější a mívá i novější a modernější vybavení. S největší pravděpodobností tak na vás bude čekat třeba větší šatní skříň, koupelna, balkon či terasa nebo modernější televize a další vybavení.

Pokoj superior je zkrátka jako stvořený pro ty, kteří si pobyt nebo dovolenou chtějí užít se vším všudy a vyhledávají v ubytování komfort. Tento typ ubytování by se dal označit také pojmem „de luxe“.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: