UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kam na výlet s dětmi když prší?

Určitě to znáte – naplánujete si rodinný výlet třeba do ZOO a počasí vám překazí plány tím, že začne vydatně pršet. I v dešti se ale dá podniknout spousta výletů a zajímavých aktivit! Stačí chvilku pátrat na internetu nebo se poptat známých - možností do deště existuje nespočet. V tomto článku vám přináším několik tipů na výlety s dětmi, když si počasí postaví hlavu a na procházky v přírodě to tak úplně není.

kam-na-vylet-s-detmi-kdyz-prsi
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Kam jet na výlet s dětmi když prší

 1. Aquacentrum

  Krytý bazén s různými atrakcemi a skluzavkami je ideálním místem pro vodní radovánky za každého počasí. Stačí sbalit plavky, ručník a hurá do vody!

 2. Mořský svět v Praze

  Mořský svět v Praze si zaručeně užije celá rodina. Prostory jsou veliké a budete mít možnost vidět spoustu zajímavých živočichů, kteří obývají mořské hlubiny. Když se navíc podíváte do kalendáře akcí, třeba tam najdete nějakou zajímavou událost, která se bude konat právě v den vaší návštěvy!
 3. Technické muzeum v Praze

  Tady si na své přijdou milovníci historických dopravních prostředků, ale také děti, které milují auta, vlaky či letadla.

 4. Muzeum LEGA

  Muzeí lega u nás najdete několik, například v Praze, Táboře, Špindlerově Mlýně či v Kutné Hoře. Lego je navíc stavebnice, z níž snad nikdo nevyroste, protože nabízí nespočet verzí jak pro ty nejmenší, tak pro dospělé. V muzeu LEGA najdete velkolepé stavby například z oblíbených filmů, nudit se tak určitě nebudete.

 5. Botanická zahrada v Praze

  V pražské Troji se nachází ohromná botanická zahrada, která nadchne úplně každého návštěvníka. V dešti doporučujeme navštívit samozřejmě velký skleník Fata Morgana, který je rozdělen do tří částí s rozdílnou teplotou vzduchu – najdete tam ukázky oblastí, v nichž panují subtropy a tropy, ale také tropický deštný les či oblast simulující prostředí ostrova Madagaskar. Při návštěvě skleníku tak zažijete cestování takřka po celém světě.

 6.  Hrady a zámky

  Deštivé počasí přeje také výletům za památkami. Když se podíváte do mapy, určitě ve vašem okolí najdete spoustu míst, kam stojí za to se podívat. Pokud milujete historii a tajemno, hurá do plánování. Jen je třeba mít na paměti, že ne každé malé dítě musí sdílet vaše nadšení, proto radíme přizpůsobit volbu památky věku dítěte.

 7. Dětské herny

  Dětskou hernu má dnes už snad každé větší město, proto pokud nevíte co s s dětmi podniknout a na venkovní aktivity není dobré počasí, vezměte své ratolesti do některé z dětských heren. Ony se zabaví a vy si odpočinete. A můžete si dát i něco dobrého k zakousnutí.

hracky-pro-deti

 Pro Dudlu napsala: Andrea Bělohradská | Edit: Andrea B.

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: