UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se dostat na Praděd?

Praděd je hora nacházející se v Hrubém Jeseníku a tyčící se do úctyhodné výšky 1.491 m. Je tak nejvyšším vrcholem v tomto pohoří. Toto místo je oblíbeným výletním cílem mnoha turistů. A není se čemu divit. Z rozhledny, která se nachází na prosklené plošině televizního vysílače, se vám naskytnou jedinečné a dechberoucí výhledy do širokého okolí. Při skvělé viditelnosti dohlédnete až na slovenské Tatry.

jak-se-dostat-na-praded

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak se dostat na Praděd

Možností je hned několik. Záleží především na tom, jak moc zdatní turisté jste a kolik máte času. Na tuto horu se můžete vypravit nejenom pěšky pěkně po svých, ale také na kole po cyklistických trasách nebo na běžkách. Zároveň máte možnost využití kyvadlové autobusové dopravy a k Pradědu se alespoň trochu přiblížit jinak než po svých. Záleží tedy na tom, jakou variantu preferujete.

Jak se dostat na Praděd autobusem

Co se kyvadlové autobusové dopravy týče, tak je možnost ji využít hned ze tří parkovišť, která se nacházejí v Karlově Studánce. Bus vás dopraví na parkoviště na místo s názvem Ovčárna, odkud je Praděd vzdálený přibližně 3,5 km. Cesta vede po asfaltové stezce a je tak vhodná pro kočárky i vozíčkáře. Počítat můžete s převýšením kolem 200 metrů.

hracky-pro-deti

Jak se dostat na Praděd pěšky

Ti, co se chtějí projít trochu více, se mohou na Praděd vydat po dvou trasách:

  1. Z Karlovy Studánky, a to konkrétně údolím Bílé Opavy. Převýšení je tu kolem 700 metrů. Čeká na vás romantická procházka po břehu horského potůčku. Terén je trochu náročnější, kamenitý a je tak vhodný spíše pro zkušenější turisty.

  2. Další variantou je pak trasa z Červenohorského sedla, kde vás čekají nezapomenutelné výhledy. Nejkratší trasa vede přes rašeliniště na Malém Jezerníku a je dlouhá 20 km, takže se pěkně projdete. Pohodlnější procházka vás čeká lesními cestami, ale je ještě o 2 km delší. Tato trasa je vhodná i pro zimní výpravu na běžkách.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: