UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Cyklovýlety s dětmi?

Jsou vaše děti také tak akční a miluji cyklovýlety stejně jako vy? V tom případě máte velké štěstí, protože hodně dětí dává v dnešní době přednost zábavě na počítačích a telefonech. Pokud ale přemýšlíte o tom, že byste chtěli s dětmi na cyklovýlet a nevíte kam, sepsala jsem pro vás pár rad a tipů jako inspiraci, kam vyrazit na cyklovýlet.

cyklovylety-s-detmi
 
Cyklovýlety s malými dětmi? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 

Tipy na cyklovýlety s dětmi

 1. Okruh Česká Lípa - Zahrádky - Provodín 

  Jedním z nádherných míst, kde můžete uskutečnit cyklovýlet, je zajisté tato oblast. Je to místo, které překypuje nádhernou přírodou. Cyklostezka je zde celkově dlouhá asi 34 kilometrů (takže je opravdu dlouhá), za to se ale nebudete s dětmi nudit a uděláte něco dobrého pro své zdraví. 

 2. Výlet za zajímavostmi Máchova jezera a jeho okolí

  Toto je ještě delší cyklostezka, než ta předchozí. Celkově je dlouhá asi 53 kilometrů. Dá se zde ale bezpochyby prožít nádherný cyklovýlet, na který budete ještě dlouho vzpomínat. V okolí Máchova jezera se nachází také celá řada historických památek. 

  Na tak dlouhou stezku je dobré si s sebou určitě vzít pití a svačinu a nějaký repelent proti komárům. Z důvodu elektrických koloběžek se ale tento krásný cyklovýlet doporučuje až s dětmi, které dosáhly věku nejméně dvanácti let.

 3. Cyklistický výlet v okolí hradu Bezděz

  Tato cyklotrasa není tak dlouhá, takže děti nebudou tolik unavené. Měří asi dohromady jen 16 kilometrů, za to je to ale jedno z nejkrásnějších míst, kde můžete se svými dětmi na cyklotrase prožít spoustu zábavy. Hrad Bezděz a jeho okolí je nádherné místo, najdete zde překrásnou přírodu a naberete do plic čerstvý vzduch. Pokud jste sem ještě nezavítali se svými dětmi, určitě to napravte!

 4. Ze Zahrádek u České Lípy k Holanským rybníkům

  Nádherné místo s nádhernou přírodou a cyklostezkou dlouhou 21 km. Tuto trasu tak zvládnou i rodiny s dětmi.
   

hracky-pro-deti

Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: