Cyklovýlety s dětmi?

Jsou vaše děti také tak akční a miluji cyklovýlety stejně jako vy? V tom případě máte velké štěstí, protože hodně dětí dává v dnešní době přednost zábavě na počítačích a telefonech. Pokud ale přemýšlíte o tom, že byste chtěli s dětmi na cyklovýlet a nevíte kam, sepsala jsem si pro vás pár rad a tipů, které by vám mohly dodat potřebnou inspiraci, kam vyrazit na cyklovýlet.

cyklovylety-s-detmi
 
Cyklovýlety s dětmi? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
První tip: okruh Česká Lípa - Zahrádky - Provodín 

Jedním z nádherných míst, kde můžete uskutečnit cyklovýlet, je zajisté tato oblast. Je to oblast, která překypuje nádhernou přírodou. Cyklostezka je zde celkově dlouhá asi třicet čtyři kilometrů (takže je opravdu dlouhá), zato se ale nebudete s dětmi nudit a uděláte něco dobrého pro své zdraví. 

Druhý tip: Výlet za zajímavostmi Máchova jezera a jeho okolí

Toto je ještě delší cyklostezka, než ta předchozí. Společně měří asi padesát tři kilometrů. Dá se zde ale bezpochyby prožít nádherný cyklovýlet, na který ještě dlouho nezapomenete. Dá se zde zapůjčit elektrická koloběžka, kterou mají děti určitě také v oblibě. Na tak dlouhou stezku je dobré si s sebou určitě vzít pití a svačinu a nějaký repelent proti komárům. Z důvodu elektrických koloběžek se ale tento krásný cyklovýlet doporučuje až s dětmi, které dosáhly věku nejméně dvanácti let.

Třetí tip: Cyklistický výlet v okolí hradu Bezděz
 
Tato cyklotrasa není tak dlouhá, takže děti nebudou tak moc unavené. Měří asi dohromady jen šestnáct kilometrů, zato je to ale jedno z nejkrásnějších míst, kde můžete se svými dětmi na cyklotrase prožít spoustu zábavy. Hrad Bezděz a jeho okolí je nádherné místo, najdete zde nádhernou přírodu a čerstvý vzduch. Pokud jste sem ještě nezavítali se svými dětmi, určitě to napravte!

Čtvrtý tip: Ze Zahrádek u České Lípy k Holanským rybníkům

Nádherné místo s nádhernou přírodou a cyklostezkou dlouhou 21 km.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu cestovní společenské hry:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení