UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kam na výlet s dětmi na Moravě?

Morava, to je nádherný kraj proslulý svými romantickými vinicemi, krásnými historickými památkami i příjemně teplým klimatem. Ať už v této čarokrásné oblasti bydlíte nebo se tam chystáte na rodinnou dovolenou, jistě uvítáte zajímavé tipy na výlety s dětmi.
 
kam-na-vylet-s-detmi-na-morave
 
Kam na výlet s dětmi na jižní Moravě? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 

Kam na výlet s dětmi na jižní Moravě

Na jižní Moravě není o zajímavá místa nouze, je tedy rozhodně z čeho vybírat. Centrem jihomoravského kraje je město Brno, které je samo o sobě skvělým místem na výlet. Pokud ale toužíte po jiných dobrodružstvích než jsou procházky městem, zde je několik užitečných tipů, kam vyrazit na výlet s dětmi:
 
 1. Bobovka U Mlýna v Mariánském údolí u Brna

  Toto místo nadchne a okouzlí nejen děti, ale i rodiče. Jedná se o bobovou dráhu v lese, která má trať delší než jeden kilometr. Vaše dítě se tak skvěle zabaví a rozhodně se nebude nudit. Při jízdě na bobovce si užijete moře zábavy!
 2. Lanové centrum v Neslovicích

  Zde jsem byla jako malé dítě nesčetněkrát a musím uznat, že to byla opravdová zábava. Perfektně jsem ze sebe vybila všechnu energii. Lanové centrum je umístěné v prostředí přírodního parku Bobrava, takže pokud máte rádi vy a vaše děti čerstvý vzduch, určitě sem vyrazte. V lanovém centru můžete překonávat různé výšky, takže i ti, co se bojí výšek, by mohli svůj strach levou zadní překonat. Navštivte lanové centrum i vy!
 3. Ivančická rozhledna

  Tuto rozhlednu znám lépe než své boty, protože v Ivančicích jsem žila osmnáct let a znám zde proto každý kout. A rozhledna je jedním z mých tipů, při kterém si můžete vybít svou energii a na závěr vás čeká odměna v podobě výhledu na celé Ivančice. Myslím, že ať už sem půjdete ve dne, nebo v noci, bude to rozhodně stát to za to!
 4. ZOO Brno

  Patříte-li k nadšeným návštěvníkům ZOO parků, pak rozhodně nesmíte vynechat ZOO v Brně. Je rozdělena do čtyř oblastí (Beringia, Karibik, Wallacea a Kalahari) a můžete ji navštívit v jakémkoli ročním období.
 5. Punkevní jeskyně s propastí Macocha v Moravském krasu

  Chcete-li zažít trochu toho dobrodružství, pak se vydejte prozkoumávat taje proslulých punkevních jeskyní a propasti Macocha. A projet se tam můžete třeba i na lodičkách, přímo korytem podzemní říčky Punkvy!
 6. Zámek Lednice

  Tento zámek se nachází v Lednicko-valtickém areálu, který je zapsán v seznamu světového dědictví UNESCO. Děti si zde mohou prohlédnout krásné zahrady, navštívit lovecké muzeum a projít se po zámku.
 7. Hrad Bouzov

  Tento hrad je velmi působivý a děti si zde mohou prohlédnout historické expozice, rytířskou síň a projít se po hradbách. 
 

hracky-pro-detiPro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: