UPOZORNĚNÍ: Objednávky se zbožím od značky Housedecor budou mít z logistických důvodů 5 denní zpoždění.

Kam na výlet s dětmi na Vysočině?

Pod názvem Vysočina se skrývá mnoho krásných míst několik památek UNESCO, zdravý vzduch, řeky a nekonečné lesy. Věřím tomu, že tato věta nezní nijak vábivě pro dítě, které si představuje zábavu trochu jinak. Zkusíme vynechat taková místa, která známe z dětství my. Pojďme se soustředit na nové krásné zážitky pro naše děti. Zážitky a vzpomínky děti tvarují a plní energií, jistotou a radostí.

kam-na-vylet-s-detmi-na-vysocine
Kam s dětmi na Vysočině (Zdroj fotky: Freepik.com)

Kam na výlet s dětmi Vysočina

Začneme těmi nejmenšími na malých nožičkách, nebo ještě na kolečkách. Pohádková stezka Panenská aneb putování malého človíčete. Tato kouzelná cesta z Jemnice má 4 km a je nejen stvořená pro malé nožky, ale i pro kočárek. Malé človíče vás povede jedenácti zastávkami, kde najdete informační tabuli, lavičku a dřevěnou pohádkovou postavu. Pro ty starší děti, nebo hravé dospělé, najdete soutěžní úkol a plníte je do brožury, kterou si vyzvednete na začátku. Když úkoly s dětmi splníte (nakrmíte draka šiškami a podobně), tak za vyplněnou brožuru dostanete na konci malý dárek.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je zábavní park Salón Expres. Jak už tušíte z názvu, hlavním středem pozornosti je vláček. Park se nachází v Polničce, Žďár nad Sázavou. Tento park zabaví větší i menší ratolesti a vaše peněženka nebude ždímána před vstupem, za vstupem a před odchodem z parku. Tady se soustředí na zážitky pro děti. Za pár korun se povezete ve vláčku. Nuda? Dobře, tak se projedete na traktorech nebo čtyřkolkách. Pořád nuda? Tak můžete sednout do buginy. A když bude pršet? Vezměte si pláštěnky anebo čtěte mé další nápady.

V Pelhřimově je Muzeum rekordů a kuriozit, kde se podivíte nad nejdelší šálou nebo největší konvicí. A pro děti, které zajímá přece jenom něco hlubšího a zajímavějšího, než počítat kapky deště tu máme vědecká centra. Science centrum Alternátor je to pravé pro malého vynálezce Alvu. Jedná se o moderní interaktivní science centrum v Třebíči, kde si děti vyzkouší expozice s tématy okolo elektrické energie, obnovitelné zdroje, počasí, vesmír a podobně.

A když už jste blízko Jihlavy, tak se nezapomeňte stavit do Muzea autíček v Přísekách, něco pro tatínky a dědečky, nebo do zábavního parku Robinson, kde nabitou energii ze science centra vybijí a můžete jet domů spát.

Pro Dudlu sepsala maminka: Kim Černá