Kam na výlet s dětmi na Vysočině?

V Kraji Vysočina se skrývá mnoho krásných míst několik památek UNESCO, zdravý vzduch, řeky a nekonečné lesy. Věřím tomu, že tato věta nezní nijak vábivě pro dítě, které si představuje zábavu trochu jinak. Zkusíme vynechat taková místa, která známe z dětství my. Pojďme se soustředit na nové krásné zážitky pro naše děti. Zážitky a vzpomínky děti tvarují a plní energií a radostí.

kam-na-vylet-s-detmi-na-vysocine
Kam s dětmi na výlet na Vysočině (Zdroj fotky: Freepik.com)

Kam na výlet s dětmi na Vysočině

Zde je několik tipů na výlety s dětmi v Kraji Vysočina:

Pohádková stezka Panenská stezka aneb Putování malého človíčete

Začneme těmi nejmenšími na malých nožičkách, nebo ještě na kolečkách. Rodiny s malými dětmi jistě nadchne Pohádková stezka Panenská aneb putování malého človíčete. Tato kouzelná cesta z Jemnice má 4 km a je nejen stvořená pro malé nožky, ale i pro kočárek. Malé človíče vás povede jedenácti zastávkami, kde najdete informační tabuli, lavičku a dřevěnou pohádkovou postavu.

Pro starší děti nebo hravé dospělé, najdete soutěžní úkol a plníte je do brožury, kterou si vyzvednete na začátku. Když úkoly s dětmi splníte (nakrmíte draka šiškami a podobně), tak za vyplněnou brožuru dostanete na konci malý dárek.

Zábavní park Salón Expres

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je zábavní park Salón Expres. Jak už tušíte z názvu, hlavním středem pozornosti je vláček. Park se nachází v Polničce, ve Žďáru nad Sázavou. Tento park zabaví větší i menší ratolesti a vaše peněženka nebude ždímána před vstupem, za vstupem a před odchodem z parku.

hracky-pro-deti

Tady se soustředí na zážitky pro děti. Za pár korun se třeba svezete ve vláčku. Nuda? Dobře, tak se můžete projet klidně na traktorech nebo čtyřkolkách. Pořád nuda? Tak můžete sednout do buginy. A když bude pršet? Vezměte si pláštěnky anebo si přečtěte mé další nápady.

Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově

V Pelhřimově se nachází Muzeum rekordů a kuriozit, kde se podivíte nad nejdelší šálou nebo největší konvicí. Určitě tam zavítejte, budete žasnout nad tím, jaké extrémy existují a užijí si to i děti.

Science centrum Alternátor

Pro děti, které zajímá přece jenom něco hlubšího a zajímavějšího, než počítat kapky deště, tu máme vědecká centra. Science centrum Alternátor je to pravé pro malého vynálezce Alvu. Jedná se o moderní interaktivní science centrum v Třebíči, kde si děti vyzkouší expozice s tématy okolo elektrické energie, obnovitelné zdroje, počasí, vesmír a podobně.

A když už jste blízko Jihlavy, tak se nezapomeňte stavit do Muzea autíček v Přísekách, něco pro tatínky a dědečky, nebo do zábavního parku Robinson, kde nabitou energii ze science centra vybijí a můžete jet domů spát.

Pro Dudlu sepsala maminka: Kim Černá | Edit: Andrea B.

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: