Výlety pro děti Brno

Určitě si říkáte, že víte úplně přesně jaká místa vám doporučím v Brně. Že už jste všechna místa navštívili a že by to chtělo něco nového, je mi to jasné. A že vám teď řeknu, abyste si vzali kola a celá rodina vyrazila na celodenní výlet do Brna jste nečekali.

vylety-pro-deti-brno

Výlety pro děti po Brně (Zdroj fotky: Freepik.com)

Výlety pro děti Brno a okolí

V Horních Heršpicích v Brně, je Minizoo Jižanský dvorek, kde najdete parkoviště. Takový malý dáreček pro rodiče v Brně. V Minizoo najdete domácí zvířata, žádné exotické tygry v Heršpicích. Třeba daňci, kozy, skotský skot a ovce. Po zopakování prvouky v Minizoo nasednete na cokoliv, co máte s sebou a co má kola. Kolem Minizoo vede cyklostezka, na kterou vyrazíte a jedete směr rozhledna Komec, tam si dáte svačinku a porozhlédnete po Brně. Jak v zoo, tak i u rozhledny jsou hřiště, takže při vašem odpočinku, děti mohou “řádit”. Když pojedete po cyklostezce dál, dojedete k soutoku Svratky a Svitavy, které jsou u nákupního centra Olympia. Nákupní centrum na nákupy vynechte a můžete zbylou energii dětí využít na horolezecké stěně, na hřišti anebo pro ty unavené se mohou svést na vláčku. A pokud je cesta k autu dlouhá, vrátit se můžete autobusem. Může se stát, že tento výlet není pro vaše děti a VIDA centrum už jste navštívili.

Napadlo vás zajít do Papilonia Brno? Představte si to kouzlo, že vejdete do světa motýlů. Budou kolem vás létat ty nejkrásnější a nejvzácnější motýli světa. To stojí za zážitek. A když vám zbyde čas, můžete pokračovat v krásných barvách a přejít do Botanické zahrady s arboretem. Celá zahrada je překrásná, stromy a keře pochází z celého světa, hezké záhony, zákoutí s posezením, klid, ticho a jedinečné pohledy. Děti nemusí tvořit zážitky a vzpomínky jen z houpaček a trampolín. Zahrady a zvířata jsou součástí života a poznat tento druh zážitku děti naplní něčím jiným, něčím, co ještě nepoznaly. A v Židenicích najdete naučnou stezku s hřištěm.

Lesopark Akátky je vlastně les v centru Brna, což je trošku paradox, ale o to je to hezčí pro děti, a i pro vás. Nachází v horní části lesoparku Akátky a má 10 přestávek. Je dlouhá asi 1,5 km a na 10 tabulích vás mravenec Lesík seznamuje s životem stromů. Můžete vyrazit i na kole nebo s kočárkem. Tak vidíte, že i v centru Brna jsou stále nová místa, která můžete navštěvovat s dětmi. Ať jsou velcí, malí, blázniví nebo klidní. Každý tu má své místečko.

Pro Dudlu sepsala maminka: Kim Černá

Vyberte si na Dudlu cestovní společenské hry:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení