Kam na výlet s dětmi Ústecký kraj?

V Ústeckém kraji je krajským městem Ústí nad Labem. Najdeme zde hodně hradů. Je to tím, že Přemyslovci je zde vystavovali od 10. století. Nejstarší zápisy z tohoto kraje se dají najít již z roku 1057. Od počátku 13. století vznikla řada královských měst Žatec, Kadaň, Louny, Most, Ústí nad Labem a Litoměřice.

kam-na-vylet-s-detmi-ustecky-kraj

Kam na výlet s dětmi Ústecký kraj? (Zdroj: Pixabay.com)

Pokud máte vy i vaše děti, rádi vyhlídky, tak doporučuji zříceninu hradu Blansko u Ústí nad Labem. Z hradu zde najdete zbytky paláce, baštu, věže a obvodové zdi. Vyhlídková plošina, která zde vznikla nabízí výhled na České středohoří, Lužické hory, Labské pískovce a Krušné hory. Takže výhled při dobrém počasí stojí za to.

Nesmíme opomenout krásný středověký gotický hrad Střekov, tedy jeho zříceninu. Zde najdete výhled na labské údolí a kopcovité České středohoří. A tady pro děti jsou nejlepší večerní prohlídky s průvodci i s dobovými kostýmy a slavnostní osvícení, které s sebou přináší také trochu toho tajemna. A to máme rádi i my dospělí, že?

S dětmi bychom nikde neměli vynechat Zoologickou zahradu v Ústí nad Labem, kde najdeme spoustu zvířátek. Kde najdeme více, jak 1000 zvířátek a to od 200 druhů zvířat. To už je přeci celkem velká podívaná. Dále zde v Hřeňsku najdeme Edmundovu a Divokou soutěsku, kde se můžeme svést i na lodičkách, což je pro děti opravdu zážitek. Protože svést se po řece Kamenici v pískovcovém kaňonu je zážitek i pro nás dospělé.

Pokud máte rádi bazény nemělo by Vám ujít na okraji Ústí nad Labem Termální koupaliště Brná, které zde stojí od 20.století a v současnosti, zde můžeme najít vodu s 30 stupni Celsia. Což na horkou koupel ještě není, ale pokud nejsou vedra teplá voda se hodí. Jinak v ústeckém kraji se nachází hodně dětských hřišť a muzeí, zábavných parků. Záleží jen na místě, kam se přesně chystáte. A v ústeckém kraji toho najdeme opravdu hodně. Záleží na našem přání, kde zrovna chceme děti utahat.

Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová

Vyberte si na Dudlu cestovní společenské hry:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení