UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kam s dětmi ve východních Čechách?

Východočeský kraj byl vytvořen 11. dubna 1960 zákonem o územním členění státu. Sídlem kraje je Hradec Králové. Říká se, že je to region prosluněných luk a řek, rybníků, historických vodních kanálů a medových perníků. Hradec Králové je krásné, historické město a s dětmi zde můžeme navštívit například Bílou věž odkud je rozhled na celé město a za krásného počasí je vidět široko daleko do celého kraje. Za návštěvu stojí rozhodně i zdejší hvězdárna a planetárium. Vedle hvězdárny bylo také vybudováno digitální planetárium s expozicemi a kruhovým sálem s digitálním projekčním systémem.

kam-s-detmi-ve-vychodnich-cechach

Kam s dětmi o prázdninách ve východních Čechách? (Zdroj: Pixabay.com)

Kam na výlet s dětmi ve východních Čechách

Nesmíme však zapomenout ani na Pardubice, které jsou velkými rivaly Hradce Králové. V Pardubicích za návštěvu stojí například:

  • Muzeum Perníků
  • dostihové závodiště Velké Pardubické 
  • kavárna Baloon Cafe
  • hrad Kunětická Hora poblíž Pardubic - nabízí nádhernou vyhlídku a bohatý program
  • Perníková chaloupka poblíž hradu Kunětická Hora


Dále za zmínku stojí určitě Hořice - město trubiček, které má i spousty zajímavých stezek s aktivitami pro děti (doporučuji navštívit místní infocentrum, kde k nám byli velmi ochotní a dobře poradí).

Rozhodně nemohu vynechat ani Chlumec nad Cidlinou, kde je Fajn park - velký zábavní areál, se spoustou atrakcí a se zvířátky. Sportovní vyžití také najdete v Mladých Bukách, v jejich centru zábavy. A kdo by si nechtěl vyšlápnout nejvyšší horu Sněžku s jejími 1602mnm?

Kdo má rád spíše historii a muzea, krásné je Babiččino údolí u České Skalice, kde se inspirovala Božena Němcová. Nebo dělostřelecká věž Bouda, či pevnost Hanička. Dále můžete vyrazit, třeba za husity, např. na známý kopec Oreb u Třebechovic pod Orebem. Ve městě se nachází i krásný, v Evropě nejznámější betlém.

hracky-pro-deti

Hned kousek vedle je i Skanzen u Krňovic. Kdo má rád zvířátka, tak doporučuji navštívit zámek Častolovice s krásným zámeckým parkem a mini zoo, nebo už zmíněný Fajn park, či navštívit rovnou ZOO Dvůr Králové s velkým SAFARI. Dále můžete navštívit i třeba Hřebčíny v Kladrubech nebo ve Slatiňanech, případně tam si i dojít na Kočičí hrádek, který se nachází nedaleko v lese a je pro děti volně přístupný.

V kraji naleznete i stezku v oblacích na Dolní Moravě nebo Peklo Čertovina u Hlinska, kde se točila známá pohádka Zdeňka Trošky Čertoviny. Myslím, že Peklo má i dokonalé čerty a jejich peklo opravdu zatopí malým i velkým hříšníkům. Tento kraj je plný zajímavostí a rozhodně stojí za návštěvu. Určitě můj výčet nestačí a člověk by zde našel ještě spousty dalších možností, kam vyrazit.

Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová | Edit: Andrea B.

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: