Kam na výlet s dětmi v Praze?

Krásné počasí, volný den, čas na děti. Kombinace, kterou si nemůžeme nechat ujít a rozhodně ji musíme využít. Jenomže kam na takový výlet vyrazit? Pojďme se podívat na nejlepší možné aktivity v našem hlavním městě – Praze. Využít můžeme různá kina, divadla, zoo, parky, ale i mnohem víc. Důležité je, abychom děti zaujali natolik, že se nebudou nudit a výlet si užijí na 100 %.

kam-na-vylet-s-detmi-v-praze

Kam na výlet s dětmi v Praze (Zdroj: Pexels.com)

Zábava pro děti Praha

Určitě si všichni vybavujeme obrázek, na kterém je dospělý s dítětem. Muž dítě hází nad hlavu, pořád stejně, jenomže jsou tam pohledy dalších lidí, jako je například maminka nebo babička. Ale jak vypadá to dítě ve vzduchu? Velmi spokojeně a většinou ještě křičí: „Ještě, ještě!“ Vítr na vlasech a trocha adrenalinu neuškodí, ale všeho s mírou. Proto bychom neměli zapomenout na Bobovou dráhu Prosek. Rychlost si každý určuje sám pomocí brzdové páky. Pokud děťátko pojede s tatínkem, má vyhráno, jelikož i pánové ten adrenalin milují. S maminkou to bude opatrnější, ale také si to určitě naplno užije.

Další variantou je největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice. Výlet bez vody, jako by nebyl. Kdo má na zahradě bazén, tak ví, že děti z něj nechtějí vylézt a nejraději by tam strávily celé dny. Jenomže výlet do takového aquaparku je výhra i pro rodiče. Sauny, SPA, fitness, odpočinek, relaxace, dobré jídlo. Tohle všechno a mnohem více tady určitě zažijete. Proto neváhejte a zabalte plavky.

Se zvuky zvířátek se děti seznamují velmi brzy, dneska na trhu existuje tolik vzdělávacích knih, že se zvířata stala oblíbeným dětským tématem. Když mi během online výuky žáček ukazoval bílého potkana, málem jsem chtěla utéct, ale co taková zoo a exotická zvířata? O slonech a žirafách si nemusíme jen číst, můžeme je klidně i nakrmit. Pokud některé kluky zajímají spíš dinosauři, navštívit můžete DinoPark Harfa, který najdeme na střeše obchodního centra. Zajištěný máte tedy i hezký výhled na město.

Tohle jsou podle mě aktivity, se kterými u dětí jistě zabodujete. Ale jedná se o Prahu, ta nabízí nekonečné možnosti na výlet. Tak šup, zvedněte zadek z pohovky a plánujte.

Pro Dudlu sepsala: Kristýna Drozdová

Vyberte si na Dudlu cestovní společenské hry:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení