UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kam na výlet s dětmi v Praze?

Krásné počasí, volný den, čas na děti. Kombinace, kterou si nemůžeme nechat ujít a rozhodně ji musíme využít. Jenomže kam na takový výlet vyrazit? Pojďme se podívat na nejlepší možné aktivity v našem hlavním městě – Praze. Využít můžeme různá kina, divadla, zoo, parky, ale i mnohem víc. Důležité je, abychom děti zaujali natolik, že se nebudou nudit a výlet si užijí na 100 %.

kam-na-vylet-s-detmi-v-praze

Kam s dětmi na výlet v Praze? (Zdroj: Pexels.com)

Zábava pro děti Praha

Zde je několik tipů na výlety s dětmi v Praze:

 1. Bobová dráha Prosek

  Pokud hledáte trochu té adrenalinové zábavy, kterou si užijí nejen děti, ale také rodiče, určitě vyrazte na Bobovou dráhu Prosek. Rychlost si každý určuje sám pomocí brzdové páky. Pokud děťátko pojede s tatínkem, má vyhráno, jelikož i pánové ten adrenalin milují. S maminkou to bude opatrnější, ale také si to určitě naplno užije.

 2. Aquapalace Praha - aquapark Čestlice

  Další variantou je největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice. Výlet bez vody jako by nebyl. Kdo má na zahradě bazén, tak ví, že děti z něj nechtějí vylézt a nejraději by tam strávily celé dny. Jenomže výlet do takového aquaparku je výhra i pro rodiče. Sauny, SPA, fitness, odpočinek, relaxace, dobré jídlo. Tohle všechno a mnohem více tady určitě zažijete. Proto neváhejte a zabalte si plavky.

 3. ZOO Praha 

  ZOO v pražské Troji je ideálním místem na celodenní výlet s dětmi. Najdete tam nespočet druhů zvířat, dětská hřiště i restaurace. Můžete se projít po indonéské džungli, obdivovat žirafy nebo pozdravit slavné gorily. Na své si zde přijdou malí i velcí!
 4. DinoPark Harfa Praha

  Pokud některé děti zajímají spíš dinosauři, navštívit můžete DinoPark Harfa, který najdete na střeše obchodního centra Harfa. Zajištěný máte tedy i hezký výhled na město.

 5. Národní technické muzeum

  Všechny nadšence do historických aut, motorek či vlaků jistě potěší návštěva Národního technického muzea. Na své si přijdou malí i velcí.

 6. Okno do pravěku

  Pro zvídavé děti i dospělé je skvělým tipem na výlet také budova Národního divadla, konkrétně pak unikátní expozice s názvem Okno do pravěku. Budete poznávat život v této pradávné éře, kdy po zemi chodili mamuti a spatřit zde můžete i model jediného českého dinosaura Burianosaura augustai.

 7. Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

  Navštivte muzeum alchymistů a mágů staré Prahy a užijte si tak svět plný tajemna a strašidel. Čekají tam na vás staří čeští alchymisté i strašidla z pražských pověstí. A na závěr se můžete občerstvit v alchymistické hospůdce.

hracky-pro-deti


Pro Dudlu sepsala: Kristýna Drozdová | Edit: Andrea B.

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: