Kam s dětmi na výlet Středočeský kraj?

Skoro každý si při vyslovení názvu „Středočeský kraj“ vybaví našeho hlavní město – Prahu. Ale co když do Prahy nechcete a raději byste objevovali ostatní krásná místa v tomto kraji? Udělejte si čas, objednejte hezké počasí, využijte některé z těchto tipů na výlet a navštivte tato hezké lokality.

kam-s-detmi-na-vylet-stredocesky-kraj

Zábava pro děti Středočeský kraj

Hrady a zámky

Kdo nezná Karlštejn, jako by nebyl. Jedná se o jeden z nejznámějších a nejnavštěvovanějších hradů u nás. Měl sloužit jako místo pro uložení královských pokladů. Vybírat můžete ze dvou prohlídkových okruhů s průvodcem. V prvním můžete objevovat reprezentativní i soukromé pokoje Karla IV., v tom druhém se podíváte do těch historicky nejcennějších prostor budovy.

Za zmínku stojí taky Ctěnický zámek, ve kterém si návštěvníci mohou prohlédnout i staré hospodářské budovy. Když se řekne Kačina, hodně se to podobná kachně, kačerovi a podobným opeřencům. Ve Středočeském kraji, přesněji v Kutné Hoře, máme ale zámek s takovým názvem. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších empírových komplexů u nás. Na takový název určitě nalákáte všechny děti.

„Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta, vroubená je stromama.“ Moje oblíbená písnička. Každé dítě tuhle ji určitě zná, proč teda neskloubit něco naučného s užitečným? Společně si můžete zazpívat, a ještě se něco nového přiučit.

hracky-pro-deti

Nesmí chybět zvířátka!

Krmení prasátek nebo chameleonů, hlazení koz, příroda, hřiště. Zoopark Zájezd najdeme kousek od Prahy, přesněji směrem na Kladno. Jak už název vypovídá, zoopark se nachází v mlaé vesničce Zájezd. Vše je postaveno z přírodních materiálů, skoro vše se ukrývá ve stínu stromů, takže nebudete celý den na sluníčku. Zoopark organizuje celodenní akce pro děti, komentované krmení, křty mláďat, některé aktivity (sokolník, na den ošetřovatelem, krmení pro odvážné) jsou na objednání.

Pořádné zchlazení

Po návštěvě nějakého hradů nebo po celém dnu u zvířat by to chtělo něco studeného. Nabízí se přírodní koupaliště jezero Lhota nebo Jezero Konětopy. Plavky na sebe a můžete se vyblbnout.

Pro Dudlu sepsala: Kristýna Drozdová

Vyberte si na Dudlu cestovní společenské hry: