UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kam s dětmi na výlet Středočeský kraj?

Skoro každý si při vyslovení názvu „Středočeský kraj“ vybaví naše hlavní město – Prahu. Ale co když do Prahy nechcete a raději byste objevovali ostatní krásná místa v tomto kraji? Udělejte si čas, objednejte hezké počasí a využijte některé z těchto tipů na výlet!

kam-s-detmi-na-vylet-stredocesky-kraj

Kam s dětmi na výlet ve Středočeském kraji?

Zábava pro děti Středočeský kraj

Hrady a zámky

 1. Karlštějn

  Kdo nezná Karlštejn, jako by nebyl. Jedná se o jeden z nejznámějších a nejnavštěvovanějších hradů u nás. Měl sloužit jako místo pro uložení královských pokladů. Vybírat můžete ze dvou prohlídkových okruhů s průvodcem. V prvním můžete objevovat reprezentativní i soukromé pokoje Karla IV., v tom druhém se podíváte do těch historicky nejcennějších prostor budovy.

 2. Zámek Ctěnice

  Za zmínku stojí taky Ctěnický zámek, ve kterém si návštěvníci mohou prohlédnout i staré hospodářské budovy.

 3. Zámek Kačina

  Když se řekne Kačina, hodně se to podobná kachně, kačerovi a podobným opeřencům. Ve Středočeském kraji, přesněji v Kutné Hoře, máme ale zámek s takovým názvem. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších empírových komplexů u nás. Na takový název určitě nalákáte všechny děti.

 4. Hrad Okoř

  „Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta, vroubená je stromama.“ Moje oblíbená písnička. Každé dítě ji určitě zná, proč teda neskloubit něco naučného s užitečným? Společně si můžete zazpívat a prohlédnout si krásnou hradní zříceninu.

hracky-pro-deti

Výlety za zvířátky

Krmení prasátek nebo chameleonů, hlazení koz, příroda, hřiště. Zoopark Zájezd najdete kousek od Prahy, přesněji směrem na Kladno. Jak už název vypovídá, zoopark se nachází v malé vesničce Zájezd. Vše je postaveno z přírodních materiálů a díky stromům nebudete celý den na sluníčku. Zoopark organizuje celodenní akce pro děti, komentované krmení, křty mláďat a některé další aktivity, které jsou na objednání.

Pořádné zchlazení

Po návštěvě nějakého hradů nebo po celém dnu u zvířat by to chtělo něco studeného. Nabízí se přírodní koupaliště Jezero Lhota nebo Jezero Konětopy. Plavky na sebe a můžete se vyblbnout.

Pro Dudlu sepsala: Kristýna Drozdová | Edit: Andrea B.

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: