Kam s dětmi na výlet?

S dětmi jet na výlet je moc fajn, ale jak vybrat ten správný? Kam vyrazit tentokrát? Záleží ale i na nás, jestli zrovna máme náladu se trmácet s dětmi někde po hradu, zámku, či raději máme děti utahat někde na koupališti. Záleží i na aktuálním počasí. Jestli hledáme něco uvnitř, nebo venku. Dalším kritériem, kam se vydat na výlet je i to, co máme v okolí, nebo jestli pojedeme někam daleko. Těch možností, kam vzít v dnešní době děti na výlet je opravdu moc.

kam-s-detmi-na-vylet

Kam s dětmi na výlet? (Zdroj: Freepik.com)

Děti a výlety

Pokud chceme venkovní aktivity, tedy převážně letní, tak se nám v České republice nabízí dětská hřiště, zoo, dinoparky, krokodýlí zoo, rašeliniště, skály, hrady, zámky, stezky v oblacích, zábavní venkovní parky, venkovní veřejné koupaliště. Můžeme také vyrazit na řeku na kánoi, nebo na raft. Za zmínku stojí také návštěva elektrárny, kde se dozví spoustu nových informací.

Dá se svést i na půjčených koloběžkách, kdy Vás vyvezou nahoru a vy sjíždíte z kopce dolů. Jízda v motokáře, není taky k zahození, nebo na bobové dráze. V létě se dá vyhlédnout i nejbližší pouť, nebo někdy prostě postačí jen procházka po městě. Dá se jít na výlet i jenom na procházku do nejbližšího lesa, nebo lesoparku. Nebo si naplánovat projížďku na kole po okolí.

hracky-pro-deti

V zimě přicházejí v úvahu také některé hrady zámky a muzea, pokud mají otevřeno. Alespoň se třeba skryjeme před nepřízní počasí. Častěji asi ale zavítáme třeba do kina, divadla, krytého koupaliště, či přímo do aquaparku. S většími dětmi můžeme vyhledat únikové hry, které zabaví i naši mysl a děti budou mít z řešení skvělý zážitek. My rádi jezdíme do krytých hřišť, protože se tam naše dítě unaví také a nezáleží, jestli venku sněží, nebo prší.

Pokud je dobré počasí, tak večer občas navštěvujeme hvězdárnu a planetárium. Tam se nám rozkryjí možnosti, velkého, dokonce možná i nekonečného rozměru. Pokud chceme adrenalin, najdeme zde lezecké stěny, nebo různé hop areny a fly zony, kde jde skákat blbnout a všechno možné dohromady.

Kolikrát si myslím, že ať už vymyslíme cokoliv naše dítě uvítá změnu od stereotypu, které prožívá doma. A hlavní výhodou bývá, že se unaví. I když někdy se stane, že se unavíme víc, jak dítě.

Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová

Vyberte si na Dudlu cestovní společenské hry: