Výlety s dětmi Šumava?

Šumava je na rodinné výlety ideální místo. Rodiny zde najdou vše, co potřebují, užijí si děti i dospělí. Šumavu mohu všem ráda doporučit. Asi je v tom kousek nostalgie, jezdím sem pravidelně už od dětství. Nejraději mám oblast Špičáku a Železné Rudy. Mám tu svá oblíbená místa, která dobře znám, ale zároveň mě vždy potěší, když objevím něco nového, ať už je to nová turistická zajímavost nebo třeba kvalitní restaurace. Zde je pár tipů na výlety z oblasti Špičáku a blízkého okolí, které se naší rodině osvědčily.

vylet-s-detmi-sumava

Kam s dětmi na výlet na Šumavě? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Dobrodružné výlety s dětmi po Šumavě

Pro rodiny s dětmi je perfektní Pohádková stezka začínající na Špičáckém sedle a končící v zahradě Pohádková země Brčálník. Stezka je dlouhá pouhé 3 kilometry, tak ji zvládnou i malé děti. Na cestě projdete 12 zastaveními, na kterých potkáte postavičky elfů, skřítků a víl od známé pohádkové výtvarnice Vítězslavy Klimtové. Na konci vás čeká navíc i minizoo, dětské hřiště a v zimě navíc dětská sjezdovka.

Pokud vaše děti milují koně, určitě jim uděláte radost projížďkou kočárem s koňským spřežením. Ten vyjíždí od hotelu Karl a koníci vás svezou až k Černému jezeru. Kočár pojme až 16 lidí a pokud je obsazen, je cena jízdenky velmi příznivá. V zimě, když je dost sněhové pokrývky, se za koníky zapřáhnou sáně místo kočáru.

Nádherný výhled na Šumavu vám poskytne rozhledna na Špičáku. Na rozhlednu jezdí i sedačková lanovka. Pěknou procházku se zajímavým cílem nabízí také Návštěvnické centrum Srní. Vnitřní expozice přestavuje život šelem a soužití s člověkem. Ve venkovním areálu je stezka s vlčím výběhem s vyhlídkovou lávkou. U budovy centra je hezké dětské hřiště.

Zejména ve dnech, kdy je počasí horší, určitě uvítáte možnost navštívit Environmentální centrum Šumava. Centrum je koncipováno jako infocentrum a zábavné a interaktivní místo se stálou výstavou o fauně a flóře Železnorudska. Součástí je také geologická výstava a lyžařská expozice s informacemi k horské službě. Je zde také knihovna a 3D kino.

hracky-pro-deti

Zajímavé je také informační středisko Alžbětín, dětem se tady líbí hlavně plastická mapa Šumavy se světelnou signalizací. Nachází se zde i Svět přírodního parku se souborem několika výstav. Celé toto návštěvnické centrum je situované v krásné historické budově na nádraží Železná Ruda Alžbětín – Bayerisch Eisenstein. Centrální halu protíná státní hranice.

Výstavy je možné navštívit za poplatek. Ve sklepních prostorech je Evropské centrum netopýrů. V dalších patrech výstava o Velkém Javoru, lyžařské muzeum a výstava o stavbě železnice a modelová železnice.

Strávit příjemné chvíle u něčeho dobrého doporučuji v Café Charlotte, hlavně děti zde zaujme jezdící vláček. Malí výletníci si také užijí v Pohádkové cukrárně, je zde velká dobře vybavená dětská herna. A když mají děti stále přebytek energie, vezměte je do Hopsárny Bublina. Je to dětské zábavní centrum s prolézacími sestavami, skluzavkami, balonkovým bazénem, trampolínou atd. a k tomu navíc nabízí výborné občerstvení.

Jistě víte, že Kvilda je jednou z nejvyhledávanějších lokalit Šumavy. Pokud hledáte ubytování na Kvildě, pak pro Vás máme tip: Ubytování Kvilda.

Pro Dudlu napsala: Martina | Edit: Andrea B.

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: