UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Zábava pro děti Plzeň?

Zajímá vás, kam vyrazit za zábavou v Plzni? Kdo pochází z Plzně jako já, má asi celkem přehled. Kdo však vyráží do Plzně ze vzdálenějších míst za zábavou pouze jednou za čas, možná trochu tápe, kam se vlastně podívat. Plzeň je moc hezké historické město s širokou nabídkou zábavy pro celou rodinu.

zabava-pro-deti-plzen

Plzeň zábava pro děti? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Zábava pro děti v Plzni

 1. Techmania Science Center

  O zábavu na celé odpoledne určitě nebudete mít nouzi v Techmania Science Center. Nachází se v areálu bývalého závodu Škoda a cílem projektu je seznámit veřejnost zajímavou a interaktivní formou s technicko-přírodovědnými zákonitosti. Najdeme zde stálou expozici, 3D Planetárium, 3D Cinema, Science On a Sphere (interaktivní projekce na téměř dvoumetrový globus) a konají se tady pravidelně také vědecko-technické show.

 2. Air Park ve Zruči u Plzně

  Pokud vás a vaše děti zajímá technika – konkrétně tedy letadla, navštivte určitě také muzeum Air Park ve Zruči u Plzně. Obdivovat tady můžete kromě letadel a vrtulníků také obrněné transportéry, tanky nebo děla.

 3. Vojenské muzeum v Rokycanech

  Zejména kluky a tatínky by taky mohlo zaujmout vojenské muzeum v nedalekých Rokycanech s vnitřní interaktivní expozicí věnované době 1918 – 1945 a venkovní expozicí s téměř 200 ks historické vojenské techniky.

 4. Západočeské muzeum

  V Západočeském muzeu si vybere každý, jsou zde stálé expozice týkající se historie a archeologie, expozice užitého umění, městská zbrojnice atd. a k tomu navíc tematické výstavy a různé akce. Pod Západočeské muzeum patří také moje oblíbené Muzeum loutek na Náměstí Republiky. Je plné úžasných pohyblivých loutek a maňásků a jejich příběhů.

 5. Muzeum strašidel a pohádkových postav

  Kdo se rád bojí, ať navštíví Muzeum strašidel a pohádkových postav, je jen pár kroků od Muzea loutek.

 6. Plzeňské historické podzemí

  Dobrodružným zážitkem je také návštěva Plzeňského historického podzemí po okruhu dlouhém 800 metrů.

hracky-pro-deti

Pokud počasí přeje, určitě vyrazte do plzeňské zoologické a botanické zahrady a Dinoparku. Tato ZOO je druhá nejstarší v ČR a je domovem 1192 druhů zvířat. V Dinoparku můžete obdivovat desítky dinosaurů v životních velikostech, část z nich je pohyblivá a ozvučená. A kdo má rád koníky a country, ať zavítá na Ranč Šídlovák u Šídlovského rybníka. Je možné se tu za poplatek svézt na koni nebo projet se Pohádkovou cestou vláčkem Šídlováčkem a na závěr si dát něco dobrého k jídlu a pití.

Pro Dudlu napsala: Martina | Edit: Andrea B.

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: