Zábava pro děti Plzeň?

Dnes bych se s vámi chtěla podělit o tipy, kam vyrazit za zábavou v Plzni. Kdo pochází z Plzně jako já, má asi celkem přehled. Kdo však vyráží do Plzně ze vzdálenějších míst za zábavou pouze jednou za čas, možná trochu tápe, kam se vlastně podívat. Plzeň je moc hezké historické město s širokou nabídkou zábavy pro celou rodinu.

zabava-pro-deti-plzen

Zábava pro děti Plzeň? (Zdroj fotky: Freepik.com)

O zábavu na celé odpoledne určitě nebudete mít nouzi v Techmania Science Center. Nachází se v areálu bývalého závodu Škoda a cílem projektu je seznámit veřejnost zajímavou a interaktivní formou s technicko-přírodovědnými zákonitosti. Najdeme zde stálou expozice, 3D Planetárium, 3D Cinema, Science On a Sphere (interaktivní projekce na téměř dvoumetrový globus) a konají se tady pravidelně také vědecko-technické show.

Pokud vás a vaše děti zajímá technika – konkrétně tedy letadla, navštivte určitě také muzeum Air Park ve Zruči u Plzně. Obdivovat tady můžete kromě letadel a vrtulníků také obrněné transportéry, tanky nebo děla. Zejména kluky a tatínky by taky mohlo zaujmout vojenské muzeum v nedalekých Rokycanech s vnitřní interaktivní expozicí věnované době 1918 – 1945 a venkovní expozicí s téměř 200 ks historické vojenské techniky.

V Západočeském muzeu si vybere každý, jsou zde stálé expozice týkající se historie a archeologie, expozice užitého umění, městská zbrojnice atd. a k tomu navíc tematické výstavy a různé akce. Pod Západočeské muzeum patří také moje oblíbené Muzeum loutek na náměstí Republiky. Je plné úžasných pohyblivých loutek a maňásků a jejich příběhů. A kdo se rád bojí, ať navštíví Muzeum strašidel a pohádkových postav, je jen pár kroků od Muzea loutek. Dobrodružným zážitkem je také návštěva Plzeňského historického podzemí po okruhu dlouhém 800 metrů.

Pokud počasí přeje, určitě vyrazte do plzeňské zoologické a botanické zahrady a Dinoparku. Tato ZOO je druhá nejstarší v ČR a je domovem 1192 druhů zvířat. V Dinoparku můžete obdivovat desítky dinosaurů v životních velikostech, část z nich je pohyblivá a ozvučená. A kdo má rád koníky a country, ať zavítá na Ranč Šídlovák u Šídlovského rybníka.  Je možné se tu za poplatek svézt na koni nebo projet se Pohádkovou cestou vláčkem Šídlováčkem a na závěr si dát něco dobrého k jídlu a pití.

Pro Dudlu napsala: Martina

Vyberte si na Dudlu cestovní společenské hry:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení