Jak vybrat pračku?

Máte v plánu pořídit si novou pračku? Vybrat tu správnou není jen tak. Roli hrají nejrůznější aspekty. Nevíte si rady a nejste si jisti výběrem? Zjistěte, na jaké parametry se zaměřit tak, abyste mohli být s vámi vybraným spotřebičem maximálně spokojeni.

jak-vybrat-pracku

Jak vybrat pračku se sušičkou? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak si vybrat pračku

Prvním a nejdůležitějším krokem bude výběr vhodné velikosti pračky. Se svými rozměry se vám logicky musí vejít tam, kde ji chcete umístit. Volte raději pračku s větším bubnem, a to především z toho důvodu, že její doporučené zaplnění je max. do 80 % jejího objemu. Následně budete stát před volbou, zda volit vrchní nebo přední plnění. Pro jakou variantu se rozhodnout?

Parametry, podle kterých se řídit

Volba konkrétního typu bude záležet především na konkrétních dispozicích a prostoru, kam budete pračku umísťovat, tak aby mohlo být zajištěno maximální pohodlí při plnění prádlem. Pračky s vrchním plněním jsou ideálním řešením do menších místností. Dalším parametrem, který je nutné brát v potaz, je spotřeba energie. Při výběru se tak setkáte s uvedením písmene A a symbolů +, kdy čím víc + je vedle písmene A uvedeno, tím víc úsporná pračka bude a vy se tak nebudete muset děsit účtu za elektřinu.

Pro komfort během praní vám poslouží i šikovné funkce. Těmi může být možnost odloženého startu, ECO program, rychlý program, program pro silně znečištěné prádlo a další. Díky široké nabídce programů tak můžete vaše prádlo dokonale vyprat podle typu a složení materiálu za použití toho nejvhodnějšího programu.

Stát budete také před rozhodnutím, jakým maximálním množstvím otáček bude pračka disponovat. Pro praní běžného bavlněného oblečení vám postačí otáčky do 1.200, pro případ intenzivního ždímání nebo rychlého vyprání pak využijte otáčky 1.400 a vyšší. Pokud byste chtěli mít doma sušičku, ale nemáte na ni dostatek prostoru, pak si můžete vybrat spotřebič 2 v 1, tedy pračku kombinovanou se sušičkou.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vychytávky na praní prádla:

Pokračujte v čtení blogu: