UPOZORNĚNÍ: Objednávky se zbožím od značky Housedecor budou mít z logistických důvodů 5 denní zpoždění.

Tučňáci na ledu

1 položek celkem
MINDOK HRA SMART Tučňáci na ledu
599 Kč

MINDOK HRA SMART Tučňáci na ledu může udělat velkou radost jako dárek, který na Dudlu.cz splňuje parametry: Společenská hra, Kvalitní, Levné, Značkové, Aktivity, Soutěže, Úkoly,...

Kód: DS26146013

Tučňáci na ledu návod na hru a pravidla

Tučňáci na ledu. Pět tučňáků se pohybuje po ledové ploše. Ledové kry se posouvají a srážejí a tučňáci na nich tancují a kloužou všemi směry. Dokážete prolomit ledy a poskládat všechny kry na herní desku? A budou všichni tučňáci na správných místech? Tučňáci na ledu je logická hra, která vás nenechá chladnými. Pro každého hráče je to dvojitá výzva. Je třeba nejen umístit všechny dílky na správná místa, ale také vybrat pro každý dílek ten správný tvar. Ideální od 6 let.

Manual ke hře Tučňáci na ledu

1) Vyberte si zadání z knížky zadání. Pozorně si prohlédněte, na kterých místech mají stát tučňáci. Může být zadána pozice jednoho nebo více tučňáků. Na úrovních STARTER / JUNIOR je napovězen tvar a pozice jednoho nebo více herních dílků. Řešení rébusu je pak jednodušší a tato zadání vám umožní lépe proniknout do toho, jak hra funguje.

2) Umístěte 5 dílků na herní desku tak, aby zaplnily herní desku. Dejte pozor, aby byli tučňáci na všech místech, na kterých jsou zobrazeni v zadání. Každý dílek může mít několik různých tvarů. Je třeba najít správný tvar každého dílku tak, aby všechny dílky zaplnily herní desku. Pokud je v zadání zobrazeno méně než 5 tučňáků, nezáleží na tom, kde budou ostatní tučňáci umístěni. Není podstatné, kterým směrem jsou tučňáci na obrázku v zadání natočeni. Důležité jsou pouze pozice jednotlivých tučňáků, nikoli jejich natočení.

3) Každý rébus má pouze jedno správné řešení. Všechna správná řešení najdete na konci knížky zadání.

Co je pentomino?

Pojmem pentomino je označována skupina dvanácti rovinných útvarů vzniklých složením pěti shodných čtverců. Také soubor nejrůznějších úloh, her a hříček, které se k této skupině útvarů vztahují. Často jsou také jako pentomino označovány jednotlivé útvary z této skupiny.Celkem existuje 18 různých tvarů složených z pěti čtverců. V této hře je sice pouze pět dílků, ale díky možným změnám tvarů je možné vytvořit 13 různých tvarů.

Jak přechovávat hru Tučňáci na ledu?

Všechny části hry je možné převážet pohromadě. Hru si můžete vzít na cesty tak, aby se vám žádná část neztratila.

  • Vyjměte dílky z herní desky a na desku položte knížku zadání a pravidla.
  • Na knížku zadání umístěte 5 herních dílků. Správné umístění dílků i tučňáků vám napoví průhledné víčko.
  • Herní desku přikryjte průhledným víčkem a vše zajistěte gumičkou, kterou najdete ve hře.

Ze studnice vědění čerpal: Tomáš Zahálka

Víte, že když zakoupíte hra Tučňáci na ledu na Dudlu.cz, tak tím podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás hru Mindok Smart Tučňáci na ledu nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného.

Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.