UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kabely

Kabel

Jednoho dne jsem se s mojí kolegyní z práce vydaly autem k moři. Vyjížděly jsme večer, tak abychom ráno při východu slunce spatřili moře. Bohužel, v polovině cesty nám začalo intenzivně pršet, řízení v tomhle počasí bylo náročné a viditelnost se snižovala s intenzitou deště. A proto jsme byly donuceny zastavit a přečkat déšť.

Zastavily jsme na první benzinové pumpě, vyply motor a prozatím jsme se posilnily klasickým českým řízkem. Intenzita deště stále nepřetrvávala, déšť stále bubnoval do oken a kapot auta. Déšť byl silný a dlouhý, nepřetrvával ani po hodině čekání. Jelikož se na nás začala projevovat čím dál více únava, rozhodly jsme se přečkat v autě do rána a následně pokračovat k našemu vysněnému moři.

Vzpomínám si na to ráno, bylo krásně, vzduch se pročistil, obloha byla modrá bez mráčků, sluníčko svítilo. Ideální čas vyrazit! Spojka, otočím klíčkem a zjistíme, že auto nestartuje. Podívaly jsme se na sebe udiveným výrazem. Říkám si, teď prosím ne! Znovu, spojka, otočím klíčkem, auto opravdu nestartuje! Tak to snad ne, co teď. Na parkovišti jsme poprosily neznáme muže, zda by nám poradili, proč auto nestartuje. Bohužel, si nevěděli rady. Po chvíli k nám přišli dva chlápci a začali se nás ochotně vyptávat, jaký problém s autem máme.

Měly jsme štěstí, jak se to řekne, ale jeden z pánů byl automechanik. Zkomolenou němčinou a nějakým vzájemným pochopením jsme došly k závěru, že máme něco se startovacími kabely a auto je tak nepojízdné. Aha, my, které jsme doposud o autu věděly jen to, že má kola, volant, pedály, motor, tak má ještě nějaké kabely? Pochopily jsme, že je našeho výletu konec. Nezbývalo nám nic jiného než zavolat odtahovou službu. Po třech hodinách na benzinové pumpě pro nás dojela asistenční služba, která nás dopravila zpět do naší zemi a auto do servisu.

Po opravě auta jsme se dozvěděly, že kabely byly překousané od nějakého zvířátka. Pravděpodobně hledalo úkryt před deštěm v našem autě. Takže takový byl náš výlet! Opravdu zážitek na celý život.

Pro Dudlu napsala: Ditex