Co je syntetická kůže?

Milujete přepych a dopřáváte si velmi ráda kožené výrobky, které vám závidí ne jedna sousedka nebo snad dokonce kolegyně z práce? Každý máme něco co se nám líbí.

co-je-synteticka-kuze
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Je to tak stejně i s barvami. Jsou ženy, které rády nosí růžovou barvu oproti tomu tu máme zase ty jenž nosí nejraději černou barvu. Nebo jste snad motorkářka, která potřebuje pro svou ochranu na motorku kvalitní kožené oblečení? Jenže co se najednou stane v případě kdy si čtete informaci o daném výrobku, že je ze syntetické kůže? Co je to vlastně za materiál? Syntetická kůže je vlastně náhražka té pravé kůže vyráběná z umělých materiálů. Na první pohled je skoro k nerozeznání od té pravé. Syntetickou kůži tvoří látkový podklad na který se tedy nanáší vrstva a to netoxického polyuretanu. Ano je tomu skutečně tak. S tímto materiálem se můžete setkat nejen v obchodě s obuví, ale také v prodejně s nábytkem. Nebo i taková krásná kabelka může z ní být vyrobena. Je toho velká spousta co se dělá ze syntetické kůže a je to všude kolem nás.

 Podle toho se, ale také odvíjí i cena. Za klasickou pravou kůži dáte daleko více peněz než za tuto. Je to i logické pokud se nad tím zamyslíte. Nebo snad máte ráda jiný materiál? Kdo velmi často sportuje tak se může setkat s funkčním oblečením, které navíc krásně odvádí přebytečný pot a vy si tak po běhu nebudete připadat hůře než na samotném začátku. Materiálů ze kterých se vyrábí boty, sedačky, koberce, oblečení je široká škála. U oblečení navíc v posledních letech začíná převládat opět kvalitní bavlna, která je šetrná pro naše tělo daleko více než umělá vlákna jako je silon. Někteří lidé právě na silon mohou mít alergickou reakci a to je například podráždění kůže, když se v tomto oblečení zpotí. Proč tak ubližovat svému tělu špatným výběrem oblečení? Je tedy lepší si za kvalitu připlatit a nemusí se rovnou jednat o značku, ale zde jde hlavně o materiál.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si na Dudlu dekorace a doplňky do bytu: