UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak často si mýt vlasy?

Jak se říká, sto lidí a sto chutí. Proto se taky nemůžeme divit, že na světě dělá něco každým jiným způsobem - lidí na světě se nachází opravdu velice hodně. A když už o tom mluvím, názory se můžou lišit i na počet umytí vlasů za týden. Otázka je tedy takováto: Jak často si mýt vlasy?

jak-casto-si-myt-vlasy

I kdybych tu napsala odpověď od odborníka, která vám doporučí a řekne, jak často je ideální si vlasy mýt, každý to bude dělat stejně po svém. Co jsem nastudovala z internetu a různých odborných článků, není ideální si je mýt každý den, to prý spíše vlasy poškozuje, než aby jim to prospívalo. Ideální je podle mě umývat si vlasy tak obden. To je asi zlatá střední cesta.

Samozřejmě záleží na tom, co člověk preferuje, jak už jsem uvedla. Potom se ale stává, že vlasy se stávají mastnými a je to opravdu nepříjemný pocit. Někomu se mastí rychleji, někomu pomaleji. Na každých vlasech to je vidět jinak, protože každý jsme jiný.

A potom jsou i tací lidé jako maminky s dětmi, kteří nemají tolik času. Hlavně menší děti dávají hodně zabrat, takže na mytí vlasů někdy nezbude čas. A proto spoustu maminek používá suchý šampon, který vlasy takzvaně ,,osvěží" a na pár dnů ještě vypadají, jako kdyby byly třeba dva dny po umytí.

Suché šampony jsou obrovská výhoda a ve skříni maminek, nebo lidí, co občas nestíhají a i tak potřebují, aby jejich vlasy vypadaly dobře, nesmí chybět. Já sama občas také suché šampony využívám, protože někdy se prostě stane, že času je málo a i tak potřebuji ve svoje vlasy proměnit v nádhernou objemnou, voňavou a lesklou hřívu.
Myslím si ale, že z odborného hlediska není dobré pro vlasy ani jeden extrém - ani dlouho neumyté vlasy, a ani umývání vlasů každý den, někteří si je umývají několikrát denně, což je podle mě úplně naprosto zbytečné, ale záleží samozřejmě na každém.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si doplňky do koupelny:

Pokračujte v čtení blogu: