UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak si ostříhat ofinu?

Ostříhání ofiny je pro mnoho lidí důležitým krokem při úpravě vzhledu a vzrůstu sebevědomí. Ať už máte dlouhou nebo krátkou ofinu, její správné ostříhání může zlepšit váš vzhled a pomoci vám cítit se sebevědoměji a lépe. V tomto článku se podíváme na několik kroků a tipů.

jak-ostrihat-ofinu

Připravte si nástroje

Předtím, než začnete se stříháním, ujistěte se, že máte k dispozici všechny potřebné nástroje. Mezi základní nástroje patří nůžky na vlasy, hřeben a zrcadlo. Pokud máte speciální nástroje, jako jsou například strojky na ostříhání vlasů, měli byste je také mít připravené.

Umyjte si vlasy

Než začnete s ostříháním ofiny, doporučuje se umýt si vlasy a vysušit je fénem. Vlasy by měly být čisté a suché, aby bylo snazší je stříhat. Pokud máte kudrnaté vlasy, nechte si je přirozeně zaschnout, aby bylo snazší vidět, jak se bude ofina chovat a jak ji půjde snadněji stříhat.

Rozčesejte si ofinu

Rozčešte si ofinu a ujistěte se, že jsou vlasy rovnoměrně rozdělené. Pokud máte kudrnatou ofinu, můžete ji mírně zkrátit, aby se lehce usměrňovala. Pokud máte rovnou ofinu, můžete si ji prostě rozčesat do požadovaného tvaru.

Nastavte délku ofiny

Než začnete ostříhat, určete si, jak dlouhou ofinu chcete mít. Pokud si nejste jisti, můžete si zkusit dát ofinu do čelenky a podívat se, jak bude vypadat. Pokud nechcete zkrátit ofinu příliš, nejlepší je začít s kratší délkou a postupně ji prodlužovat.

Začněte s ostříháním

Začněte ostříháním v rohu ofiny a pracujte se zbytkem. Postupně ostříhejte vlasy tak, aby byly všechny stejně dlouhé. Pamatujte si, že méně je někdy více a není potřeba stříhat příliš velkou část ofiny. Na někom vypadá lépe kratší ofina, na někom zase delší, záleží jen na Vás, jakou ofinu chcete a která vám bude slušet.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si doplňky do koupelny:

Pokračujte v čtení blogu: