Jak začít běhat po čtyřicítce?

Už vám není dvacet ani třicet, ale najednou se vám na krku objevila 40tka. Nemyslíme tím, ženu kterou by si každý muž přál, ale věk. Děti už máte skoro dospělé pokud jste si je pořídil či pořídila v mladším věku, ale co najednou dělat?

jak-zacit-behat-po-ctyricitce
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Všude okolo nás je takových možností. Hemží se to také rady a tipy na výlety a to nejen po naší republice. Máte nějaké to kilo navíc a už vám to někdo řekl a to ne jednou? Marně si tak lámete hlavu co s tím budete v následujících dnech nebo měsících dělat? Nastal čas na pořádnou změnu, kterou je potřeba udělat co nejdříve, aby se také výsledky brzy dostavily.

Je těžké začít běhat po čtyřicítce?

Běhají i daleko starší lidé a nebojí se toho. Vystupte tedy ze své komfortní zóny a zkuste něco nového. Navíc vám tento pohyb dodá vaše již dávno ztracené sebevědomí.

Zdravá strava hraje velmi významnou roli a pravidelný pitný režim ji následuje. Pokud máte velkou nadváhu tak zvolte pro začátek svižnější chůzi. Pravidelné procházky díky, kterým si vaše tělo zvykne na pravidelný pohyb ve vás vyvolají pocit chtít něco víc.

sportovni-vyziva

Jak začít běhat po čtyřicítce?

Sepište si svůj měsíční rozpis a po týdnu si přidávejte. První týden budete tedy chodit například 3 kilometry a další týden už 4 kilometry. Jakmile začnete hubnout a dostanete se na optimální váhu pro běh, tak zapojíte známý Indiánský běh.

Tento běh se prokládá s chůzí a díky tomu mnoho běžců dokázalo začít aniž by si nějak ublížilo. Nemůžete se přeci rozběhnout a uběhnout několik kilometrů? Jako další motivace je dobrá i ta, že si nakoupíte vhodné sportovní oblečení.

Různé e-shopy, které se specializují právě na běh vám během několik minut dokážou dát velmi vyčerpávající odpověď. Kdo se, ale bojí a má rád raději osobní kontakt může si tak zajet do svého nejbližšího sportovního obchodu a poptat se tam. Protože nikdy není pozdě začít, a čas už nikdo nezastaví.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: