UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak poznat velikost prsou?

Zjistit velikost podprsenky může být pro spoustu dívek a žen velkým problémem. A nejhorší je to, když žena odhaduje velikost podprsenky od oka. Nepadnoucí podprsenka je totiž nejen nepohodlná, ale neposkytuje prsům potřebnou oporu. 

jak-poznat-velikost-prsou

Jak se pozná velikost prsou? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak určit velikost prsou?

Je to úplně jednoduché a není na tom nic složitého. Budete k tomu potřebovat pouze krejčovský metr, kterým jednoduše změříte obvod přes prsa a pod prsy

Postupujte následovně:

  1. Změřte obvod hrudníku pod prsy, kde jsou prsa nejužší. Měření proveďte v centimetrech a měřítko přiložte pevně, ale ne příliš utaženě, aby nedošlo k deformaci prsů.

  2. Změřte objem prsou. K tomu použijte měřicí pásek a přiložte ho kolem nejširší části prsou a zaznamenejte hodnotu v centimetrech.

  3. Porovnejte výsledky s tabulkou velikostí podprsenek. Velikosti podprsenek se obvykle udávají v kombinaci s obvodem hrudníku a objemem prsou.

Je důležité si uvědomit, že velikost prsou se může měnit v závislosti na změnách hmotnosti, věku, těhotenství a podobně. Pokud si nejste jisti s výsledkem, můžete se poradit s prodavačkou v obchodě se spodním prádlem.

pece-o-telo


Pár tipů k výběru podprsenky

Podprsenka by vám neměla být nikdy příliš těsná a měli byste se v ní cítit pohodlně, dobře a komfortněTaky by vám podprsenka neměla takzvaně "plandat" a košíčky odstávat. Právě z tohoto důvodu je nejlepší zvolit přesnou velikost, kterou máte. Jednak se budete cítit pohodlně a sebevědomě, nic vám nikde nebude odstávat ani vás nikde tlačit, a navíc budete mít z podprsenky dobrý pocit.

 

Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si doplňky do koupelny:

Pokračujte v čtení blogu: