Jak poznat velikost prsou?

Zjistit velikost podprsenky (pokud ji žena sama už neví), může být pro spoustu dívek a žen velkým problémem. Spousta žen právě tohle považuje za velký problém a neví si s ním rady. A nejhorší je to, když žena odhaduje velikost podprsenky od oka.

jak-poznat-velikost-prsou

Jak poznat velikost prsou? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak poznat velikost prsou?

To se pak klidně může stát, že jí podprsenka nebude sedět a ona bude naštvaná, že neví, co dělat a nezbývá nic jiného než ji vyměnit a zase se trénovat od oka. Takhle to ale rozhodně nefunguje. Nemůžete pořád střílet od oka, protože to není nejlepším řešením. Proč, to už jsem tady zmínila. Jak tedy určíme správně velikost prsou a tím pádem i podprsenky?

Je to úplně jednoduché a není na tom nic složitého. Budeme k tomu potřeboval pouze dva jednoduché údaje a ty zjistíme tak, že si zakoupíme nebo seženeme krejčovský metr a změříme si obvod přes prsa a pod prsy. Poté stačí od obvodu pod prsy odečíst tři až čtyři centimetry. Výsledek se automaticky zaokrouhluje na celé číslo. To tedy znamená, že když naměříme číslo velikosti 85 cm, budeme potřebovat podprsenku, která má obvod osmdesát centimetrů.

pece-o-telo

Pár tipů k výběru podprsenky:

Podprsenka by vám neměla být nikdy příliš těsná a měli byste se v ní cítit pohodlně, dobře a komfortně. Taky by vám podprsenka neměla takzvaně "plandat" a košíčky odstávat. Právě z tohoto důvodu je nejlepší zvolit přesnou velikost, kterou máte. Jednak se budete cítit dobře, sebevědomě, nic vám nikde nebude odstávat a vy budete mít z podprsenky dobrý pocit.

A další jedinečný účinek jakékoliv podprsenky, která vám sedí, je v tom, že podprsenka vám prsa zpevňuje, takže pokud nosíte často podprsenku, nikdy by se nemělo stát, že budou prsa vytahaná a nehezká (snad jsem to vysvětlila dostatečně dobře). Přeji vám, abyste i vy našli tu správnou podprsenku, ve které se budete cítit nadmíru příjemně.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu doplňky do koupelny, drogerii a kosmetiku: