Co je parní praní a parní pračka?

Povyšte praní vašeho oblečení na tak trochu jiný level. Už jste slyšeli o parní pračce? Jaké vám toto inovativní řešení přinese výhody a v čem se liší od běžného praní? Možnost parního praní přináší v dnešní době už většina dražších spotřebičů, a to v základní výbavě. Tato varianta se těší čím dál větší oblibě.

co-je-parni-prani-parni-pracka

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Parní praní je skvělou alternativou k běžnému praní na vysoké teploty a odstranění odolných nečistot. Praní na vysoké teploty totiž poškozuje vlákna na oblečení a výrazně tak snižuje jeho životnost. Naopak praní parní je výrazně šetrnější a dokáže si poradit s likvidací i těch nejhorších skvrn už při nižších teplotách, a to kolem 40 °C. Na rozdíl od běžného praní, u kterého potřebujete k hygienické čistotě až 90 °C, tak vysoké teploty vás v případě páry nečekají.

Praní v páře je k oděvům jednoznačně šetrnější, což je jednou z velkých výhod. Dalším plusem je, že takto hygienicky vyprané prádlo je skvělým řešením pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou nebo také miminka. Pára se postará o to, že díky přirozenému rozvolnění vláken se prací prostředek dostane i více do hloubky a zajistí tak důkladné vyprání oblečení. Díky šetrnosti celého tohoto procesu je možné takto prát i jemné materiály jako je satén nebo třeba i spodní prádlo.

Parní pračka nenabízí program parní praní jako takový, ale praní v páře je pouze doplňkovou funkcí. Setkat se můžete i s programem pod názvem osvěžení, který pomocí páry během několika málo minut odstraní z oděvů pachy, rychle ho osvěží, a to je tak opět připraveno k nošení.

Parní pračka také pomáhá snížit spotřebu energie, a to díky rychlejšímu zahřátí bubnu. Voda se ohřívá v ohřívači, který následně páru vytvoří. Mezi další výhody parního praní patří také eliminace zápachu nebo i to, že není nutné používat aviváž. Pára totiž prádlo příjemně změkčí.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vychytávky na praní prádla:

Pokračujte v čtení blogu: