UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyčistit pračku octem?

Pračka je jednoznačně jedním z nepostradatelných pomocníků v naší domácnosti. Bez ní bychom se zkrátka neobešli. Myslete proto i na to, aby vám co nejdéle vydržela a fungovala tak jak má. Dopřejte jí potřebnou péči a nezapomínejte ani na pravidelné a důkladné vyčištění všech jejích částí.

jak-vycistit-pracku-octem

Jak vyčistit pračku octem? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Chcete vyčistit vaši pračku levně a bez použití jakýchkoliv chemických prostředků? Pak vsaďte na osvědčený ocet, který pomůže zbavit vaši pračku nečistot, zápachu a různých usazenin. Vyzkoušejte tento levný a účinný čistič a vaše pračka bude opět jako nová. Vyvarujte se ovšem příliš častého používání octa na čištění pračky, mohlo by totiž dojít k poškození gumových částí. Při frekvenci praní 1x – 2x týdně postačí takovéto čištění 2x do roka. V pračce se během jejího používání usazují různé nečistoty, které mohou působením vlhkosti způsobovat i plísně a přispívat tak k rozvoji zápachu. Následkem toho může být nedokonale vyprané nebo dokonce i zatuchlé oblečení.

Jedním z nejčastějších prostředků používaných k vyčištění pračky je bezpochyby ocet. Důležité je také pravidelné čištění zásobníku na prací prostředek, kde se po čase začnou tvořit nečistoty, a i ty mohou být zdrojem nepříjemného zápachu. Očistěte i gumové těsnění. Na toto čištění můžete použít hadřík namočený v roztoku z octa a vody. Nezapomínejte ani na pravidelné větrání vnitřku pračky, a to po každém použití. A jak na samotné čištění bubnu pračky?

Přibližně 2 – 3 hrnky octa nalijte do dávkovače, do kterého běžně dáváte prací prostředek. Ocet můžete případně i nahradit kyselinou citronovou. Následně zapněte prací program s co nejvyšší teplotou. Účinek tohoto čištění je možné ještě zvýšit tím, že před vypouštění pračky program pozastavíte a ocet necháte nějakou dobu působit. Následovat by mělo praní „na prázdno“, jen s použitím vody.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vychytávky na praní prádla:

Pokračujte v čtení blogu: