UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kam na výlet s dětmi v zimě?

Někdo zimu miluje, jiný ji rád nemá, protože chlad a mráz není pro každého to pravé ořechové. Zima tak přímo svádí k tomu usednout do teplého křesla, zachumlat se do deky a s šálkem horkého čaje si číst oblíbenou knížku nebo se dívat na filmy. Co ale když jste rodiči malých dětí, které chvíli neposedí?

kam-na-vylet-s-detmi-v-zime

 Kam na výlet v zimě s dětmi (Zdroj fotky: Freepik.com)

Kam s dětmi v zimě na výlet

Když zavládne zima a dny jsou krátké, je třeba využít je pokud možno co nejlépe, protože času v tomto tmavém období roku není zrovna nazbyt. Dětem je navíc většinou jedno, jaké venku panuje počasí a sněhová nadílka je láká ven víc než kdy jindy. Naštěstí i v zimě se dá podnikat spousta aktivit a výletů. V tomto článku vám přináším několik tipů na to, kam s dětmi vyrazit v zimě a užít si přitom hromadu zábavy.

Hurá na lyže či snowboard!

Pokud jste nadšenými lyžaři nebo rádi jezdíte na snowboardu a k zimním sportům vedete i své děti, pak to máte s výběrem vhodných aktivit jednoduché – stačí sbalit vše potřebné, teple se obléct a vyrazit někam na sjezdovku. Na horách si ale přijdou na své i ti, kteří lyžovat neumí, většina sjezdovek má totiž i úseky vhodné pro sáňkování nebo bobování. A z toho nevyroste snad nikdo, jízda na saních nebo bobech baví jak děti, tak dospělé.

Vzhůru na brusle!

K zimě neodmyslitelně patří i bruslení na ledě. Pokud se ve vašem okolí nachází nějaký rybník jako vystřižený z obrázků Josefa Lady, můžete se s dětmi vypravit právě tam. Dejte ale pozor, aby byl rybník dostatečně zamrzlý! K bruslení můžete zvolit také zimní stadion nebo veřejné kluziště, kde vám nehrozí, že se pod vámi propadne led a vy zahučíte do ledové vody. V čase adventu pak bývají veřejná kluziště i součástí vánočních trhů v některých větších městech – a to má pak bruslení úplně jinou, neopakovatelnou atmosféru!

hracky-pro-deti

Navštivte muzeum

Kdy jindy navštívit muzeum než právě v zimě? Muzea mají své jedinečné kouzlo a výběr výstav a zaměření je opravdu pestrý. S malými dětmi ale volte taková muzea a expozice, které je po pár minutách nezačnou nudit.

Zde máte několik tipů na místa, kde se budete bavit vy i vaše děti:

  • Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy (Praha)
  • Mirakulum (Milovice nad Labem)
  • Muzeum Karla Zemana (Praha)
  • Království železnic v Praze na Smíchově (Praha)
  • Muzeum Lega (Tábor)
  • Národní technické muzeum (Praha)
  • Národní zemědělské muzeum (Praha)
  • iQlandia Liberec – největší science muzeum v ČR (Liberec)


A podobných tipů by se našlo ještě hodně, stačí zapátrat na internetu a zaručeně si vyberete.

Vyrazte do ZOO

Možná si říkáte, co byste dělali v zimě v ZOO? Zimní zoologická zahrada má ale rozhodně něco do sebe – nejsou tam takové zástupy lidí jako na jaře a v létě a vy si tak zvířátka prohlédnete v klidu a beze spěchu. Ve většině ZOO se navíc nachází pavilony s teplomilnými zvířaty, kde se můžete ohřát.

Vezměte děti do knihovny

Kdy jindy nás počasí svádí ke čtení než právě v zimě? Pokud chcete své děti vést k vášni pro literaturu a jejich dětské knížky je už omrzely, vezměte je do městské knihovny. Uvidíte, že si tam vaše ratolesti určitě přijdou na své a třeba je tam nějaká knížka zaujme natolik, že si ji půjčí domů a začnou milovat čtení zrovna tak, jako vy. Většina knihoven navíc disponuje útulnou čítárnou, kam si můžete s knížkou rovnou zalézt a třeba si u toho vypít i něco teplého.

Pro Dudlu napsala: Andrea Bělohradská | Edit: Andrea B.

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: