UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat vysavač?

V dnešní době se bez vysavače neobejdeme snad nikdo. Pokud vám ten starý už dosloužil a chystáte se koupit nový, v tomto článku vám poradíme, na co se při výběru nového vysavače zaměřit.

jak-vybrat-vysavac
 
Jak si vybrat vysavač? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 

Typy vysavačů

 1. Klasické vysavače

  To jsou takové ty klasické vysavače, které zapojíte do zásuvky. Jsou většinou větší a těžší, za to vám usnadní práci a úklid tak netrvá příliš dlouho.

 2. Malé vysavače na malé drobky

  Tyto vysavače neslouží na velký nepořádek, je vhodný k vysávání menších ploch, například drobků na sedačce. Patří sem různé ruční vysavače, které mají tu výhodu, že jsou malé a tudíž ani moc neváží. Nevysají ale takové množství, jako vysavače vyjmenované v prvním bodu.

 3. Robotické vysavače

  Robotické vysavače jsou skvělými pomocníky, protože je nemusíte držet v ruce, jezdí totiž samy po zemi. Je to užitečná vymoženost dnešní doby. Takže pokud chcete investovat do věci, která má opravdu smysl, ale je dražší, neváhejte, protože mít v domácnosti robotický vysavač se určitě vyplatí.

  Mnoho lidí se této skutečnosti děsí, ale až robotický vysavač zkusíte, myslím si, že už jiný vysavač chtít nebudete. Jak se říká, změna je život a pokud si chcete trochu odpočinout, můžete si ho pořídit a vyzkoušet. 
 4. Parní vysavače

  Parní vysavač je typ vysavače, který kombinuje funkce klasického vysavače a parního čističe. Je navržen tak, aby nejen vysával prach a nečistoty, ale také dezinfikoval a čistil tvrdé podlahy pomocí horkého páry. Parní vysavač vytváří páru pomocí ohřívače vody, který je umístěn uvnitř nádrže. Pára se uvolňuje pomocí hadice a speciálních nástavců, které jsou připevněny na hlavici vysavače.

  Parní vysavač se používá k čištění tvrdých podlah, jako jsou dřevěné podlahy, laminátové podlahy, dlaždice a mramor. Pára, kterou vysavač produkuje, se používá k dezinfekci a odstranění bakterií, virů a plísní, které mohou být na podlahách. Parní vysavač také pomáhá odstranit zbytky od mastnoty, špíny a skvrn.

  Může být užitečný především pro alergiky a osoby s respiračními obtížemi, protože pára dokáže eliminovat alergeny a prach na podlahách, aniž by byly použity chemikálie. Parní vysavače jsou k dispozici v různých velikostech a cenách, v závislosti na výkonu a funkcích.

Podle čeho vybírat vysavač

Vybrat si vysavač může být složité, protože na trhu je mnoho různých značek a modelů.

Zde je několik kroků, které mohou pomoci při výběru správného vysavače:

 1. Určete typ podlahy, kterou budete vysávat

  Pokud máte koberce, potřebujete vysavač s vysokým výkonem sacího výkonu a možností regulace výkonu pro usnadnění práce s hlubšími koberci. Pokud máte tvrdé podlahy, jako jsou dřevěné podlahy, laminátové podlahy nebo dlaždice, můžete si dovolit vysavač s menším výkonem a speciálním nástavcem pro tvrdé podlahy.

 2. Rozhodněte se pro typ vysavače

  Vybírat můžete vysavač sáčkový nebo bezsáčkový. Sáčkové vysavače mají větší sací výkon a ukládají prach do vyměnitelných sáčků, ale sáčky mohou být drahé a potřebují časté výměny. Bezsáčkové vysavače jsou velmi výkonné a nevyžadují výměnu sáčků, ale jsou obvykle dražší.

 3. Zvažte filtry vysavače

  Pokud trpíte alergiemi nebo jinými respiračními obtížemi, měli byste zvážit vysavač s vysoce kvalitním HEPA filtrem. Tyto filtry zachytí malé částice, jako jsou pyl, prach a zvířecí chlupy.

 4. Přemýšlejte nad hlučností

  Vysavače mohou být velmi hlučné, což může být nežádoucí, zejména pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky. Před nákupem proto zkontrolujte hlučnost vysavače.

 5. Určete si cenu, kterou jste ochotni zaplatiti

  Ceny vysavačů se velmi liší. Levnější vysavače obvykle mají nižší sací výkon a mohou být méně odolné. Dražší vysavače mají obvykle vysoký sací výkon, více funkcí a jsou obvykle vyrobeny z kvalitnější

 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si vybavení na úklid:

Pokračujte v čtení blogu: