UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co to je dress code?

Dress code je soubor jakýchsi pravidel stanovených pro oblečení a vzhled zaměstnanců především ve firmách, institucích, organizacích a nebo třeba na konkrétní události. Dress code se také může lišit v závislosti na zaměstnání, úrovni pozice a charakteru události, na které se zaměstnanec účastní. Například od zaměstnance na vyšším postu je vyžadován mnohem více dress code. Dress code má totiž za úkol reprezentovat firmu.

co-je-dress-code

Důvodem, proč instituce zavádějí dress code, je vytvoření jednotného vzhledu zaměstnanců, který může přispět k lepšímu vnímání firmy a upevnění jejich vztahů, ale také i identity. To zahrnuje nejen oblečení, ale také účesy, doplňky a kosmetiku. Dress code tak může pomoci zajistit, že zaměstnanci budou působit profesionálně, budou vnímáni jako profesionálové a budou vnímaní jako důvěryhodní představitelé firmy.

Existují různé typy dress code, včetně formálního, poloformálního, business casual, casual a sportovního. Každý z nich se liší v nárocích na oblečení a vzhled, a také v tom, jakým typem zaměstnání a událostí se vztahuje.

Formální dress code se obvykle vyžaduje při formálních událostech jako jsou svatby, pohřby, bankety, slavnostní večeře, oslavy narozenin, jednání, nebo různé konference. Pro muže znamená formální dress code černý oblek, bílá košile, kravata a kapesník. Ženy zase jako dress code obvykle zvolí večerní šaty.

Poloformální dress code je méně formální, ale stále vyžaduje určitou úroveň elegance. Většinou se vyžaduje při důležitých obchodních schůzkách, slavnostních příležitostech a taky i na plesy. Pro muže znamená poloformální dress code tmavý oblek, košile, kravata a boty (nejčastěji černé, nebo hmědé). Pro ženy se obvykle doporučují koktejlové šaty nebo kostým. Mohou to být ale třeba i černé kalhoty a bílá halenka k tomu a nebo i sukně.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si doplňky do koupelny:

Pokračujte v čtení blogu: