UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zesvětlit barvené vlasy?

Zesvětlování již barvených vlasů může být docela oříšek, protože takové vlasy jsou již oslabené předchozím barvením. Odbarvování pomocí přípravků s peroxidem vodíku je může poškodit a oslabit ještě více a mnohem snáze než vlasy nebarvené.  Hned na úvod vám ale dám jednu radu - jakékoli zásahy do barvy vašich vlasů raději přenechte kadeřnici či kadeřníkovi.

jak-zesvetlit-obarvene-vlasy
Jak zesvětlit tmavé vlasy barvené hennou? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak zesvětlit barvené tmavé vlasy

Zašla jste si před nějakou dobou ke své kadeřnici na barvení vlasů a výslední odstín je mnohem tmavší než ten, který jste si přála? Nebo vás prostě jen omrzela hnědá barva a ráda byste svůj vzhled oživila blond hřívou? Není nic jednoduššího, než si vlasy nechat zesvětlit. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Tipy na zesvětlení barvených vlasů

Ještě než se k zesvětlení barvených vlasů odhodláte, pamatujte, že při zesvětlování již barvených vlasů, zvlášť při přechodu z velmi tmavých odstínů na světlou blond hřívu, je třeba dbát zvýšené opatrnosti a nic neuspěchat. Chcete-li předejít většímu poškození vlasů, stahujte barevný odstín postupně a zesvětlování rozložte do více procedur

Zesvětlení barvených vlasů může být složitější proces než u přirozených vlasů, protože je nutné z vlasů nejprve odstranit barevné pigmenty.

Zde je několik tipů, jak zesvětlit barvené vlasy:

 1. Použijte speciální šampon pro zesvětlení vlasů

  Existují speciální šampony pro zesvětlení vlasů, které mohou pomoci odstranit některé barevné pigmenty. Při jejich používání ale buďte opatrní a postupujte podle návodu. Zesvětlující šampon není určen ke každodennímu mytí vlasů, jen pomáhá stahovat jejich barvu. Při příliš častém používání ale může vlasy poškodit.

 2. Navštivte kadeřnický salon

  Profesionální kadeřníci mají k dispozici vybavení a produkty, kterými vlasy zesvětlí co možná nejšetrněji. Pokud se chytsáte zesvětlit vlasy o více odstínů, pravděpodobně vás čeká více než jedna návštěva v salonu.

 3. Vyzkoušejte heřmánek

  Pokud chcete vlasy zesvětlit jen lehce a rádi byste se vyhnuli chemickému odbarvování, vyzkoušejte odvar z heřmánku a tím oplachujte vlasy po každém mytí. Heřmánek má přirozené zesvětlující účinky.

Je důležité mít na paměti, že zesvětlení barvy vlasů může být velmi agresivní proces a může způsobit poškození vlasů, takže byste měli být opatrní a pečlivě sledovat stav svých vlasů během procesu zesvětlování. Je také důležité pečovat o vlasy a používat hydratační a ochranné produkty, aby byly vlasy chráněny a hydratované.

Pasta z vitaminu C

Pastu z vitaminu C si dokáže připravit každý.

Budete potřebovat:

 • plastovou misku
 • šumivé tablety vitaminu C
 • kartáč (nejlépe nějaký starší)
 • ručník (nejlépe nějaký starší)
 • šampon, vodu

pece-o-telo

Postup:

 1. Umyjte si vlasy čistou vodu a lehce je vysušte.

 2. Do nich si naneste pastu, kterou si vytvoříte z tabletek vitaminu C a svého šampónu. Stačí 3 tablety rozdrtit v misce se šampónem. Poté si veškeré množství naneste na vaše vlasy a vmasírujete. Můžete k tomu navíc ještě využít starý kartáč na vlasy, aby se vám všechna pasta dostala do vlasů jinak byste měly barevné fleky.

 3. Vlasy si důkladně zavážete do ručníku a necháte tak působit směs po dobu 30 minut. 

 4. Po uplynutí 30 minut pastu z vlasů smyjte a umyjte šamponem jako vždy.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová | Edit: Andrea B.

Vyberte si doplňky do koupelny:

Pokračujte v čtení blogu: