Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Jak složit napínací prostěradlo?

Stále ne a ne se nedaří poskládat napínací prostěradlo? Nabízíme vám postup pro skládání napínacích prostěradel, který je jednoduchý a okamžitě si ho oblíbíte. 

jak-slozit-napinaci-prosteradlo

  1. Položte prostěradlo na rovný povrch a přeložte ho podélně napůl, horní stranou nahoru.
  2. Jeden konec přehněte asi o 12 cm a poté jej opět přehněte pod sebe. Přeložte druhou stranu prostěradla asi o 12 palců a pak ji opět přeložte pod sebe. Tento postup opakujte, dokud nedosáhnete spodní části.
  3. Každý roh přehněte do středového záhybu v místě, kde se stýká s jiným rohem v pravém úhlu, takže máte povlak na polštář ve tvaru čtverce, ve kterém ještě není polštář.
  4. Umístěte polštář dovnitř složeného prostěradla a pokračujte v kladení jednoho rohu přes druhý pod úhlem 90 stupňů tak, aby se překrývaly asi o 3 palce (podle toho, jak silný je váš polštář).


Tím vytvoříte obálkovitý tvar povlaku na polštář, který lze v případě potřeby snadno vyjmout při praní nebo výměně polštářů a povlaků!

Skladování prostěradel

Prostěradla by měla být skladována rovně, nikoliv složená, na vzdušném místě, kde nebudou vystavena přímému slunečnímu záření nebo extrémním teplotám. Dbejte na to, abyste je neskladovali v blízkosti zdrojů tepla, jako jsou radiátory nebo krby, protože to způsobí, že časem zkřehnou a zežloutnou.

Pokud máte omezený úložný prostor, zkuste sadu prostěradel složit na třetiny místo toho, abyste ji celou složili do obdélníku.

To umožní, aby na jednu zásuvku nebo polici ve skříni nebo prádelníku připadlo více prostěradel. Můžete to udělat s jakýmkoli typem prostěradla - bavlněným, hedvábným nebo flanelovým - ale je to obzvlášť důležité u těch, která jsou vyrobena z přírodních vláken, protože ta mají tendenci se při pevném složení časem pomačkat více než ta syntetická.

Používání povlečení

Nejlepší způsob, jak udržet skvělý vzhled povlečení, je používat je pouze v případě potřeby (a pravidelně je měnit). Pokud prostěradlo zrovna nepotřebujete, nechte ho složené v původním obalu, dokud se nepřevlékne.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vychytávky na praní prádla:

Pokračujte v čtení blogu: