UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak opravit protékající WC?

Protékající toaleta je častý a nepříjemný problém. Dobrou zprávou je, že se obvykle jedná o snadnou opravu, kterou zvládne každý sám. Než se vydáte koupit nový záchod, vyzkoušejte tyto rychlé tipy, jak únik vody zastavit.

jak-opravit-protekajici-wc

Pokud si nejste jisti, jak tento problém diagnostikovat, začněte hledáním známek vody na podlaze v blízkosti základny toalety. Jestliže nevidíte žádné známky netěsnosti, zkuste spláchnout znovu nebo jí dejte několik minut čas, než ji znovu zkontrolujete. Když voda z nádržky stále nevytéká, může se jednat o problém s plnicím ventilem.

Netěsnost můžete také zkontrolovat tak, že do nádržky vložíte potravinářské barvivo a počkáte 15 minut, než znovu spláchnete. Pakliže máte netěsnost, objeví se po spláchnutí v nádržce barvivo.

Zde je několik způsobů, jak opravit protékající wc

  • Vypněte přívod vody a spláchněte toaletu. Pokud stále teče, je problém v klapce nebo v sestavě kulového kohoutu uvnitř nádrže.
  • Pokud přestane téct, pak máte pravděpodobně netěsný základ záchodu nebo voskový kroužek, který je třeba vyměnit.
  • Výměna klapky nebo kulového kohoutu je snadná, ale vyžaduje určité nářadí. K demontáži staré jednotky budete potřebovat klíč a kleště a k instalaci nové jednotky šroubovák a instalatérský tmel.

potreby-pro-kutily

Zde je návod, jak na to:

  • Vypněte ventil přívodu vody za nádržkou toalety otáčením jeho rukojeti ve směru hodinových ručiček, dokud se nepřestane pohybovat. Poté toaletu spláchněte, aby do nádržky během práce na ní již netekla žádná voda.
  • Odstraňte všechny krytky zakrývající přístupové panely na horní straně nádržky toalety a odšroubujte je pomocí klíče nebo kleští. Zvedněte jednotlivé panely a odložte je stranou, abyste měli přístup ke všem stranám vnitřních částí nádržky toalety.
  • Hledejte dva šrouby, které drží plastový kryt nad kulatým otvorem uvnitř.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si WC doplňky:

Pokračujte v čtení blogu: