UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jídelní talíře

Jídelní talíř

Určitě všichni doma máte jídelní talíře.  V dnešní době si snad ani nemůžeme představit bydlení, kde by chyběly jídelní talíře, taková domácnost snad ani nikde není. Jídelní talíře se staly součástí našich životů. Jsou potřeba každý den. Každý den si do nich připravím jídlo, každý den si toto jídlo vychutnáváme. A když už dojíme, jdeme talíře umýt a takhle se to opakuje pořád dokola.

Teď vám představím jednotlivé typy jídelních talířů a jejich funkci.

První typ: Jídelní talíře na jedno použití

To jsou takové ty talíře, které se neumývají, protože by se rozmočily. Nevím, jestli se tomu vyloženě dá říkat talíře, pro mě to talíř je, ale nevím, jestli pro každého. Nicméně můžou se používat nejčastěji na oslavách (po skončení oslavy nemusíte talíře nijak umývat, prostě je hodíte do koše) a určitě se používají i v domácnostech, tam je to taky velká výhoda (když jste občas například líní jako já si občas po sobě umýt nádobí, tyhle "talíře" se vždycky hodí.

Druhý typ: Normální talíře - dlouholetá funkce

Ano, takové talíře jsou na umývání, takže neplní jednorázovou funkci jako předchozí typ. Každá domácnost je má (u toho prvního typu si myslím, že je každá domácnost nemá). Samozřejmě každý typ talíře má své výhody i výhody, které jsme si zmínili výše.

A podle čeho se výběr talířů (myslím těch klasických) odvíjí?

Ceny - ano, cena hraje určitě pro mnohé z vás zásadní roli. Někdo si raději koupí kvalitnější talíře, ale dá za ně podstatně více peněz, jinému stačí talíře za pár stovek.

Motivu - ano, motiv je pro mnohé lidi při koupi rozhodující, zejména, pokud jste takové podobné typy jako já. Mně třeba obyčejné bílé talíře nic neříkají a raději si koupím nějaké zdobené, s nějakým motivem. Na talířích krásně vypadá jednoduchý motiv a tady přesně platí, že v jednoduchosti je krása.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

nadobi-deti-detske