1 položek celkem
GEFU Karafa na vodu CASCADA 1000 ml
995 Kč

Geniální a inovativní, takové je uzavírání karafy Cascada. Velká kulička z nerezové oceli umístěná v horním nástavci karafy, poslouží přesně ve chvíli, kdy chcete nalít vodu z...

Kód: DS95364072

Sklenice na vodu


Čeho si všimnete, když jste u někoho na návštěvě? Dekorací, obrázků a fotek na stěnách? Toho, jak mají uklizeno? Jak velkou mají televizi nebo ledničku? Jak mají všechno barevně sladěné? Opomíjíme jednu věc, na kterou se většinou hostitel zeptá jako na úplně první: „Nedali byste si něco k pití?“ Odpovíte-li ano, předpokládejme, že vám nabídnutou tekutinu musí v něčem přinést (když vyloučíme variantu, že vám donesou jenom lahev na pití nebo že vás pošlou se napít přímo ke dřezu do kuchyně). V létě se bude spíše podávat něco studeného, takže hrnky to spíše nebudou. Led krásně vynikne v čiré sklenici nebo džbánu. A na tom, jaké máte sklenice, vynikne váš estetický cit.

Jsou to skleničky ještě po babičce? Nejspíše dají na tradici, nebo prostě jen byly natolik kvalitní a odolné, že by bylo zbytečné kupovat nové. Jsou vyráběné českými skláři? Můžou to být vlastenci, nebo si prostě jen potrpí na kvalitu. Mají zvláštní tvar? Pak to mohou být lidé, kteří nemají rádi konvence a nebojí se něčím vybočovat. Je na nich obrázek? Pokud nějaký infantilní, je možné, že mají děti. Kytičky můžou být znakem citlivé duše. Také počet a druh skleniček může o kdečem vypovídat. Třeba kolik mají různých sklenic na víno a aperitivy. Buď máte tu čest s vyučeným číšníkem, gurmánem, nebo alkoholikem. Sklenice na limonády různých designů i s brčky zase můžou ukázat, že na léto jsou ideální společníci, jelikož vám pravděpodobně připraví domácí limonádu z čerstvých malin. K tomu se hodí i džbány a karafy. Buď do nich připravují rozpustné nápoje ze sáčku, nebo rádi v parných dnech popíjí ledovou vodu s trochou citrónu a máty. Možná vám udělají i domácí ledový čaj, který je potřeba nejprve uvařit a pak prudce zchladit v džbánu plném kostek ledu. Rozšiřte svou sbírku podle toho, co chcete, aby o vás vaše skleničky říkaly.

Pro Dudlu sepsala: Veronika Linhartová