Saunia - Recenze a kód pro vstup zdarma!

Chystáte se na svou první návštěvu Saunia, nebo vůbec první návštěvu sauny v životě? Žádný stres, byli jsme na tom stejně a nedávno jsme s nadšením otestovali Saunia - České Budějovice v IGY, kde jsme z původní myšlenky "zkusíme to na 30 minut" trávili bez mála téměř dvě hodiny a nechtělo se nám vůbec ven. Jak na saunování a jak získat první vstup zdarma s promo kódem W9QM3N?

saunia-vstup-zdarma

Saunia - Promo kód a vstup zdarma: W9QM3N

Jak získat v Saunia vstup zdarma?

Tento postup je platný na všechny pobočky Saunia pro nově registrované uživatele.

 1. Zaregistrujte se svým e-mailem na stránkách Saunia
 2. Ověřte svůj e-mail (předmět Saunia - Aktivace účtu)
 3. Nastavte si heslo (bude platné i pro aplikaci)
 4. Vyplňte své jméno a příjmení (ověřují při vstupu)
 5. Zadejte telefonní číslo a ověřte (přijde SMS)
 6. Zadejte promo kód W9QM3N
 7. Nahrajte si kredit v min. hodnotě 300 Kč
 8. Zajděte do jakékoliv pobočky Saunia


Hotovo, teď už jen stáhnout aplikaci Saunia, nebo pokud aplikaci nechcete, tak si nechat při prvním vstupu vystavit kartičku. První vstup budete mít automaticky zdarma, při druhém se vám strhne částka z nabitého kreditu.

PROMO KÓD SAUNIA: W9QM3N

Jak probíhá Saunování v Saunia České Budějovice?

Proces první návštěvy bude probíhat na všech pobočkách stejně, ale my máme zatím zkušenost pouze s pobočkou v Českých Budějovicích, jejíž vstup se nachází v levém rohu prvního patra, první budovy obchodního domu IGY.

 1. Zajdete na recepci a buď požádáte o vytvoření kartičky na základě vaší registrace, nebo ukážete staženou aplikaci, kde jste přihlášení a kliknutím na tlačítko vstup do sauny se vám vygeneruje číslo, které nahlásíte. 
 2. Recepční vám potvrdí, že máte první vstup zdarma, zeptá se vás, zda máte už zkušenosti se saunováním, poučí vás, předá vám hodinky, které slouží jako klíč ke skříňce na cennosti a oblečení a zároveň jako peněženka pro případnou platbu občerstvení. Obdržíte ručník, prostěradlo a vyrazíte buď k pánským, nebo dámským převlékárnám dle vašeho pohlaví.
 3. Před převlékárnou si sundáte boty, umístíte své oblečení a cennosti do skříňky a vybavení ručníkem s prostěradlem vyrazíte do sprch a následně do společných prostor Saunie. Nenoste sebou plavky či jiné spodní prádlo, oblečení není povolené a saunování v něm není hygienické a ani pohodlné. Ano, saunujete se buď nazí, nebo máte přes genitálie položený ručník.
 4. Po sprše se usušte (saunování pak půjde lépe) a navštivte jednu z několika saun, případně můžete navštívit páru. Sauny mají oddělené místnosti dle různých teplot. Osobně jsem zkusil 10 minut v extra horké Finské sauně a pak jsem přecházel do slabších. Mezi saunováním a přechody je dobré se buď ochladit ledem, který máte k dispozici, nebo navštívit sprchu a ochlazovaní bazének.
 5. V každé sauně byste měli trávit čas v rozmezí 10 - 20 minut, záleží jak vám to bude příjemné a nesmíte zapomenou na pravidelné doplňování tekutin, k čemuž vám slouží restaurace, kde platíte pomocí hodinek a na recepci při odchodu za občerstvení zaplatíte, nebo vám to strhnou z nahraného kreditu.
 6. Saunování je především o vás, a ačkoliv zde většina lidí chodí nazí, není to místo pro navazování kontaktu. Během saunování se nemluví, neočumuje, neflirtuje a nikdo se nikoho nedotýká. Pokud se stydíte, je naprosto v pořádku být zakrytý prostěradlem / ručníkem. Prostěradlo byste měli mít vždy pod sebou, než si někam svou nahou kůží sednete, nebo lehnete.


To je vše, žádná věda. My jsme navštívili všechny sauny, i když některé jen na 5 minut, vyzkoušeli jsme ochlazení pomocí ledu, bazénku, ale také pomocí vědra s ledovou vodou, kterou na sebe necháte za provázky převrhnout. Osobně se mi nejvíc zamlouvala Tropická sauna, která byla tak akorát, ale vždy nejdřív zamířím do extra horké Finské.

Pokud jste začátečníci, doporučuji si sedat na níže položené lavice, čím jste výš, tím větší horko a rozhodně nesoutěžte kdo vydrží déle, sauna je o relaxaci. Stejně tak byste neměli chodit do sauny hladoví, nebo naopak nafutrovaní jídlem — ideálně hodinu po větším jídle.

Tak si užijte svou první saunu a ničeho se nebojte, návrat z ní vám nejen pročistí hlavu a pomůže od stresu, ale také prohřeje příjemně tělo a pomůže například od bolesti zad, které je u nás z věčného sezení u počítače na denním pořádku.

Pro Dudlu sepsal: Tomáš Zahálka

Vyberte si doplňky do koupelny:

Pokračujte v čtení blogu: