UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Dámské vložky

Dámské hygienické vložky

Asi každá žena na světě (kromě těch menších, tím se myslí děti) zná dámské vložky. Dámské vložky jsou pomůcka, kterou většina žen využívá každý měsíc kvůli přicházející menstruaci. A protože je menstruace asi pro každou ženu ne úplně příjemná, je dobré se při ní cítit co možná nejkomfortněji a zvolit takový typ vložek a značku, která vám opravdu vyhovuje (z hlavy si třeba vybavím značku Always), protože v tomto případě je to velmi důležité (hlavně pro ženy, které při menstruaci mají velké bolesti, nebo mají vždy strašně moc velký odtok krve). Řekla bych, že existují asi dva typy vložek: ty tenčí a ty tlustější. Každému vyhovuje úplně něco jiného, takže je těžké odhadnout a říci hned, co je lepší. Pojďme si tedy shrnout jednotlivé výhody a nevýhody jednotlivých typů vložek.

Vložky, které jsou tenčí

Výhody: nezabírají vám tolik prostoru, cítíte se v nich pohodlně
Nevýhody: musíte si je měnit vícekrát denně (hlavně ty ženy, které mají silnější menstruaci)

Vložky, které jsou tlustější

Výhody: nemusíte si je měnit tak často, jako tenčí vložky právě proto, že více nasakují
Nevýhody: zabírají vám více prostoru, necítíte se v nich nejkomfortněji (alespoň tedy já)

To bylo takové shrnutí typů vložek. Je důležité říct, že každému vyhovuje něco jiného, proto vy sami můžete najít na každém typu ještě nějaké výhody a nevýhody, nebo se mohou shodovat s těmi mými. Každá žena je jiná, každá má jinak silnou menstruaci, každá menstruaci vnímá jinak. Někdo má u menstruace velké bolesti břicha (přesně takovým příkladem jsem já a bohužel tady nemám osvědčeného nic jiného, než si vzít paralen a zkoušet co možná nejvíce spát, protože je to opravdu velké peklo), někdo zase bolesti břicha nemá vůbec (takovým ženám já opravdu závidím, protože jsem ještě u sebe nepoznala menstruaci, která by byla bezbolestná).

Pro Dudlu napsala: Simona Holá