Tampony

Tampon

Asi spousta z vás už slyšela, k čemu slouží tampony. Pokud to ještě někdo neví, zde jsem si dovolila připravit malý článek a vysvětlení. Tampony jsou velmi užitečná věc. O tamponech můžeme slyšet prakticky všude – v televizi, v reklamách, můžeme si o nich povídat s kamarádkou, číst na ně recenze a nebo být prostě a jednoduše jejich uživatelem. K čemu jsou ale tampony dobré? Tampony mají velmi užitečnou funkci. Například když jdete někam do vody (například do Aquaparku nebo do bazénu) a máte zrovna menstruaci, ale přesto tam chcete jít, jediná možnost, jak si nepřivolat nějaký zánět a zároveň tam jít, jsou tampony. Tampony jsou vlastně válečky, které mají většinou směs hedvábí a bavlny. Také mohou být z viskózy. Zavádějí se do horní části pochvy a fungují jako houbička – tedy nasakují menstruační krev.

Jaké jsou tedy výhody tamponů?

Můžete s nimi provádět jakýkoliv sport – ať už vodní nebo obyčejný – budete se cítit lépe.

Další velkou výhodou je, že tampon není vidět.

Tampon si nemusíte měnit po hodinách jako vložku.

Tampon je malý, tudíž se vleze i do té nejmenší kabelky.

S tampony nedochází k zápachu jako u vložek – proto spousta žen raději používá tampon, nežli vložku.

Jaké jsou nevýhody tamponů?

Někde se uvádí tvrzení, že tampony nelze používat, pokud jste panna. Podle odborníků je to ale spíše nesmysl a většina dívek může používat tampon velikosti mini. Neprotrhnou si přitom panenskou blánu.

U tamponů při menstruaci je zvýšená pravděpodobnost onemocnění TSS. V souvislosti s používáním tamponů to ale nebylo jednoznačně prokázáno.

Shrnutí:

Pokud tedy váháte, jestli jsou pro vás tampony výhodné, určitě jsou. Mají více výhod, než nevýhod. Jsou malé, vlezou se do každé kabelky, nezpůsobují zápach. Pro spoustu žen je to lepší řešení, protože jen s tamponem při menstruaci mohou jít do vody, aniž by si přivodily zánět.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení