UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Potřeby pro kuřáky

Kuřácké potřeby


Pokud jste kuřák a rádi kouříte cigarety, jistě víte, co jsou potřeby pro kuřáky. Pokud ne, ráda vám to vysvětlím.

Jistě se všichni setkáváme s lidmi, co kouří cigarety. Kdekoliv. Ať už je to v barech, na ulici, v práci, nebo třeba před obchodem. Lidí, co kouří cigarety je strašně moc. V podstatě je to takový "zlozvyk", kterého je opravdu těžké se zbavit. Jaké jsou nevýhody kuřáků?

1) Peníze
Co si budeme povídat, koupě cigaret jako takových leze docela dost do peněz a pro někoho, kdo nemá až tak moc velké finanční prostředky, to může být opravdu velká nevýhoda.

2) Zdraví kuřáka
Tohle je právě ten bod, u kterého bychom se měli zastavit blíže, než u toho prvního. Abyste tomu rozuměli, totiž zdraví kuřáka je opravdu mnohem horší, než zdraví nekuřáka. Jak jistě víte, kouření cigaret je opravdu škodlivé a to hlavně pro plíce, ve kterých po čase může vyvolat rakovinu.
Já osobně cigarety nekouřím, nikdy jsem to nezkoušela a ani s tím nehodlám začínat převážně z tohoto důvodu. V životě je totiž spousta jiných věcí, které můžete dělat, místo kouření cigaret. Já si například místo cigaret dám raději pomerančový džus, nebo třeba nějakou dobrou buchtu, kterou si sama upeču. Je to podstatně lepší a v malém množství to vašemu zdraví přece neuškodí.

Ale abych se vrátila zpátky k tématu. Potřeb pro kuřáky je opravdu hodně, mezi ty nejzákladnější a nejproslulejší patří například zapalovač, sirky, samotné cigarety a třeba ještě popelník.

Při kouření cigaret to funguje takto: vy si ji zapálíte a jakmile začnete kouřit, vtáhnete do sebe látku nikotin. A přesně tato látka je návyková a způsobí vám po pár cigaretách závislost. A takhle se lidé stávají závislými. A jelikož tato látka proudí vaší krví a tělo si na ni po čase zvykne, proto je právě tak těžké s kouřením přestat.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá